•  

YanAir, JoinUp, Аеропорт-Полтава, Пісоцький і Ко… - будівельно-туристична афера

4510

Останніми днями в українських ЗМІ набрала гучного і скандального розголосу інформація навколо житомирської авіакомпанії YanAir (ЄДРПОУ 38267160, м. Житомир, вул. Авіаторів, 9, із статутним капіталом 3543000,00 гривень) разом із багатопрофільним київським туристичним оператором JoinUp(ЄДРПОУ38729427, м. Київ, вул. Харківське шосе, буд. 201-203, літера 2 А, із статутним капіталом 1000,00 гривень) щодо невиконання, або часткового виконання своїх зобов’язань з організації якісного закордонного відпочинку. Кажучи простими словами – ТУРИСТИЧНА АФЕРА. За рахунок продажу дешевих авіаквитків на так званий лоукост, які не забезпечені реальними літаками. Через це велика кількість українських родин не змогли відпочити за межами України та ще й втратили свої кошти. Як кажуть в народі, що дешеве – не завжди безпечне, якісне та надійне (ред.: більше відгуків за цим посиланням - https://www.turpravda.ua/lk/vadduva/Villa_Ocean_V...

Найцікавіше те, що туроператор продавав квитки на рейси авіакомпанії, яка не має власних літаків!!!

02 липня 2018 року на телеканалі «1+1» у вечірньому ефірі вийшла передача «Гроші», в якій повністю розкрита схема масштабної туристичної афери (ред.: посилання - https://www.youtube.com/watch?v=secH3fKnQ8A )

Повернемося до подій останніх років, які розгорнулися навколо полтавського аеропорту, та до яких причетні обласні керманичі. Міські та обласні ЗМІ разом із прес-службою Полтавської ОДА вихваляли діяльність обласних керманичів, які спромоглися залучили кошти із державного бюджету та змогли запланувати й погодити додаткове співфінансування із обласного бюджету на відновлення та функціонування ПОКП «Аеропорт-Полтава». Були проведені безліч переговорів, результатом яких стала низка договорів з автографами обласних керманичів.

Цитуємо Андрія Пісоцького: «…Полтавська облдержадміністрація вже підписала низку договорів із авіакомпаніями, готуються підписання з іншими, процес триватиме. Також потрібно узгодити нові збори для аеропортів. Це питання я нещодавно обговорював у Міністерстві інфраструктури. Маю надію, що цей процес завершиться до кінця січня 2018 року. Окрім цього Полтавському аеропорту потрібно отримати статус міжнародного. Для цього потрібно організувати приміщення та роботу митниці та прикордонної служби на території аеропорту…»

…Голова Полтавської облради Олександр Біленький у свою чергу також висловив задоволення у зв’язку із ініціативою приватного туроператора та повідомив, що у 2018 році облрада планує виділити кошти на своє обласне комунальне підприємство «Аеропорт-Полтава». Кошти, поміж іншого, будуть виділені на огородження злітної смугита інші інфраструктурні проекти. «Програму розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017-2020 роки» Полтавська облрада затвердила 31 січня 2017 року. Згідно із нею, за 4 роки на розвиток аеропорту запланували витратити 351,2 млн грн. Гроші на це виділятимуться з державного, обласного, районних, міських бюджетів, а також бюджетів сільрад та ОТГ й інших джерел. У листопаді 2017 року Полтавська ОДА оприлюднила проект рішення, який передбачає збільшення фінансування у 2018 році на 3 млн грн…(посилання - https://poltava.to/news/45294/ ).

А з ким вели перемовини та з ким підписані договори або угоди?

За останній час основними та майже єдиними зацікавленими діяльністю ПОКП «Аеропорт-Полтава» були представники туристичного оператора JoinUpта авіакомпанії YanAir, які були постійними відвідувачами чиновницьких кабінетів Полтавської ОДА.

Цитуємо: Комерційний директор авіакомпанії YanAir Тарас Стригуненко підкреслив: його візит до Полтави був плідний, конструктивний, технічного характеру:— Ми поділилися своєю думкою з приводу поточної ситуації в аеропорту. Всі доробки ми погодили із керівництвом. Якщо недоліки будуть усунені, то тоді, сподіваюся, з 2 травня ми з компанією JoinUp! стартуємо з аеропорту Полтави…

Ніхто з обласних керманичів так і не поцікавився наявністю літаків у житомирської авіакомпанії. Дуже прикро (посилання - https://poltava.to/project/3327/ ).

20 грудня 2017 року Кабінет міністрів України присвоїв ПОКП «Аеропорт-Полтава» статус міжнародного. Начебто все йде, як по маслу. Вже й сторони визначились з датою першого авіавиліту… Ви, шановні читачі, про всю цю історію все вже знаєте (посилання - https://poltava.to/project/3221/ ).

Але не буває горя без добра.

Через бездарну організаційну роботу Андрія Пісоцького та повільні ремонтні роботи будівельної компанії полтавці не потрапили на гачок туристичних аферистів – це, дійсно, гарний та позитивний результат. Браво.

Не будемо піднімати питання щодо витрачених народних коштів на відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт-Полтава». Адже усім все давно зрозуміло, що то є велика будівельна афера, на якій нажились обласні керманичі.

Цікаво виходить, що одні аферисти хотіли нажитися на пересічних громадянах та їх бажанні подорожувати світом, а інші аферисти спромоглися залучити гроші з різних бюджетів для проведення будівельних робіт та з цього отримати свій зиск.

Щодо особистої зацікавленості першого заступника Полтавської ОДА у відновленні діяльності ПОКП «Аеропорт-Полтава», то ймовірніше за все, це пов’язано із засвоєним досвідом свого регіонального президента-попередника, який завдяки авіації зміг накивати п’ятами з України до північно-східного сусіда та уникнути відповідальності.

А чому б і не підготувати собі полтавську злітну смугу, враховуючи той факт, що в Росії є житло, яке «правильно» оформлене на дружину Олену?!

Ви б, пане Андрію, спочатку дали лад родинному бізнесу «Сорочинський Ярмарок». Щоб працював цілий рік та був забезпечений якісними українськими товарами за низькими цінами, а вже потім організовували дешеві авіаподорожі по всьому світові.

Маємо надію, що Ви, пане Пісоцький, не встигнете нікуди втекти та будете притягнуті до кримінальної відповідальності за всі злочини.

Олег Підгорний

Коментарі