•  

Європа не пустить на свій ринок більшість полтавських товарів

3960
Європа не пустить на свій ринок більшість полтавських товарів

Попри формальну відкритість європейського ринку, після підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, якість полтавської продукції не дозволяє потрапити на полиці європейських магазинів.

Тільки 40% підприємств харчової промисловості Полтавської області пристосували свої потужності та технологічні процеси до нормативів Євросоюзу. Решта зі своєю продукцією не пройдуть сертифікацію, а отже не будуть допущені на ринки Єврозони.

Про це заявила полтавська спільнота виробників сільськогосподарської продукції.

Директор одного з полтавських сільгосппідприємств Олексій Бовдир, яке розташоване в Котелевському районі розповідає, що зараз його підприємство розглядає варіанти як вийти на європейський ринок. Підприємство сподівається налагодити вирощення екологічно чистої, так званої «органічної» продукції. Аграрій робить висновок, що це має бути замкнений в межах області цикл виробництва. Але проект знаходиться на початковій стадії.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергія Фролова, адаптація до європейських норм виробництва «це не таке дешеве задоволення». Проблема полтавських аграріїв, каже чиновник, полягає в нестачі ресурсів для переобладнання своїх потужностей з переробки продуктів рослинництва.

Коментарі