•  

Їжа з пластикового посуду багата на токсини

530
Їжа з пластикового посуду багата на токсини

Спеціалісти ДП «Полтавастандартметрологія» попереджають, що гаряче потрібно класти на тарілки з позначкою РР, а горілку наливати у стаканчики, марковані РS.Купуючи пластиковий посуд для мікрохвильової печі, потрібно шукати позначки «Thermoplast» або «Duroplast», які свідчать про стійкість тари до високих температур.

А одноразові пляшки з питною водою не можна в подальшому використовувати для зберігання молока, олії, пива, підкислених напоїв. Адже у результаті контакту невідповідного середовища та полімерного матеріалу виділяються токсини.

Варто звертати увагу на маркування на виробах із пластику – це трикутник зі стрілок та з цифрою всередині, що вказує на тип пластику – роз`яснює прес-служба ДП «Полтавастандартметрологія».

«Найбільш розповсюдженою сировиною для одноразового посуду є поліпропілен. Він вразливий до впливу кислот та спиртного. Якщо вживати з такого посуду горілку, він почне виділяти формальдегід та фенол – токсичні речовини, які особливо негативно впливають на зір.

На поліпропіленових виробах зазвичай ставлять літери РР або ПП та цифру 5. Також цей матеріал можна визначити механічним способом. Якщо його зігнути, він лише зімнеться, але не зламається»,- сказано в повідомленні.

Найрізноманітніші ємності та плівку для зберігання холодних продуктів виготовляють із поліетилену. Цей матеріал позначають HDPE або ПВД (поліетилен високого тиску) і цифрою 2. Зберігати у такій тарі масло чи маргарин не можна, бо поліетилен не стійкий до жирів.

Пляшки для мінеральної води, соків та олії виготовляють із нового матеріалу –поліетилентерефталату. Його позначають абревіатурою РЕТ або РЕТF чи ПЕТ і цифрою 1.

Також для виробництва прозорих пляшок, консервних банок і пластикових контейнерів для продуктів широко використовується бісфенол А (ВРА).

Досліди, проведені на мишах, показали, що він дуже негативно впливає на розвиток чоловічих геніталій (діє як жіночий гормон естроген). Більше того, він змінює структуру ДНК, і ця мутація передається спадково.

Одним з найнебезпечніших видів пластику у всьому світі називають і полівінілхлорид (ПВХ). З часом він починає виділяти вінілхлорид, який є канцерогенною речовиною, тобто викликає рак. Добропорядні виробники ставлять на таких виробах позначку у вигляді трійки в трикутнику, або абревіатуру PVC.

Щоб визначити безпечність посуду, натисніть на нього нігтем. На виробі з полівінілхлориду залишиться білуватий шрам. Шкідливу пляшку можна розпізнати і по напливу на дні. Він буває у вигляді лінії чи дуги.

Дуже міцний полістирол маркують літерами PS або ПС і цифрою 6. Найчастіше його використовують при виробництві піддонів для м’яса і птиці, чашок, сандвіч-панелей.

Такий посуд може бути вкрай небезпечним, особливо при контакті з гарячим. Проте, тарілочки із полістиролу нерідко використовують у літніх кафе під шашлик. У такому випадку разом з їжею можна отримати ще й дозу токсинів.

Посуд із полістиролу легко розпізнати - він хрустить і легко ламається.

Абсолютно безпечним можна назвати вспінений полістирол, який ще називають пінопластом. Він стійкий до кислот та спиртів. Його можна використовувати у мікрохвильових печах. Вспінений полістирол дозволений Євросоюзом для контакту як з холодними, так із гарячими продуктами.

Інші, менш поширені полімери позначають OTHER чи номером 7. Часто до цієї групи відносять і пластик, виготовлений з полікарбонату. При нагріванні, частому митті чи довгому використанні з нього може виділятися бісфенол А, який викликає гормональні порушення в людському організмі,- повідомили в ДП «Полтавастандартметрологія».

Коментарі