•  

З 1 вересня 2015 року Міносвіти надасть повну автономію ВУЗам

330
З 1 вересня 2015 року Міносвіти надасть повну автономію ВУЗам

З 1 вересня 2015 почнуть діяти нові навчальні програми.

Міністерство освіти України під час реформи має намір надати вищим навчальним закладам у 2015 році повну автономію: кадрову, академічну, фінансову. Про це заявив голова відомства Сергій Квіт, передає видання «Новое время».

За його словами, з 1 вересня 2015 почнуть діяти нові навчальні програми. Вони будуть базуватися на принципі автономії.

«Саме цей момент є ключовим - Міносвіти перестає диктувати, що і як викладати, університети приймають рішення самостійно, міністерство тільки встановлює очікувані результати навчання», - сказав міністр.

Він зазначив, що автономія також торкнеться фінансової незалежності вузів. Вони зможуть розпоряджатися коштами, тримати їх на рахунках в банках.

Квіт також анонсував прийняття Верховною Радою закону про школи та училища.

«Міністерство, спільно з профільним комітетом Верховної Ради, розробляє новий рамковий закон, покликаний зробити школу корисною та цікавою для дітей», - розповів міністр.

Квіт підкреслив, що існує величезна проблема відповідності між потребами ринку праці та спеціальностями і знаннями, які отримують студенти профтехучилищ.

«Новим законом повинні бути закладені нові профстандарти, розроблені за участю професійних співтовариств та організацій роботодавців», - підсумував він.

Міністерство освіти і науки України затвердило нові умови прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів на 2015 рік.

Коментарі