•  

Які саме соцвиплати «скоротили» у 2015 році?

4070
Які саме соцвиплати «скоротили» у 2015 році?

Прийнятий напередодні Нового року закон про державний бюджет України та низка законів, які затвердили разом з ним, набрали чинності. Під час підготовки бюджету обговорювалося багато пропозицій щодо його економії за рахунок скорочення соціальних виплат. Більшість з них не було прийнято, втім, породило безліч чуток.

Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», встановлює низку змін до інших законів, які, зокрема, регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Пенсійний вік не підвищився. Але деякі пільги у пенсійному забезпечені скоротили.

Так, максимальні розміри пенсій, що призначаються за віком та вислугою років за нормами законів України «Про державну службу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» становлять 60% заробітної плати.

Довічне грошове утримання судді у відставці також встановлюється в розмірі 60% грошового утримання чинного судді. Тобто пенсії держслужбовцям, народним депутатам, прокурорам та суддям знизили.

Закон також передбачає зміну порядку обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, мінімального розміру пенсії щодо інвалідності особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, компенсаційної виплати членам їх сімей та надбавки до пенсії дітям війни.

Виплати призначаються в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України.

Щодо «звичайних» пенсіонерів, зарплата для обчислення розмірів пенсій за Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2015 року буде визначатися з урахуванням показника середньої заробітної плати, обчисленого як середній показник за 2011, 2012, 2013 роки.

Також скасовані законодавчі норми щодо можливості призначення дострокових пенсій особам, звільненим з роботи не більше ніж за 1,5 роки до виходу на пенсію у зв'язку з ліквідацією підприємства, організації, скороченням штатів і за станом здоров'я.

З 1 червня позбавили права на пільговий проїзд у громадському транспорті навіть чорнобильців

З 1-го червня право безкоштовного проїзду у громадському транспорті залишиться тільки для інвалідів 1 та 2 груп, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, учнів з малозабезпечених сімей та учасників бойових дій.

Буде позбавлено права безкоштовного проїзду в громадському та міжміському транспорті учасників війни, чорнобильців та ветеранів праці, тобто пенсіонерів за віком.

Кабмін обіцяє за півроку розробити методику компенсації втрачених пільг – імовірно, буде проведена їх монетизація. До 1 червня всі пільги на проїзд залишаються.

Залишені без змін усі соціальні гарантії, передбачені законами про статус ветеранів військової служби (окрім проїзду у громадському транспорті), статус ветеранів війни (для учасників бойових дій та інвалідів війни) та про соціальний і правовий захист військовослужбовців.

Коментарі