•  

За 3 роки Україна втратила 40 % ВВП — USAID

220
За 3 роки Україна втратила 40 % ВВП — USAID

Згідно підрахунків USAID, у 2014-2017 роках Україна втратила 40% ВВП через банківську кризу. Про що йдеться в дослідженні «Лізингова галузь в Україні: тенденції та рекомендації для зростання».

Кількість банків представлених на фінансовому ринку скоротилась вдвічі. Також у багатьох банках, що залишились, кількість «непрацюючих» кредитів складає понад 50% від усього обсягу.

«Багато з тих банків, що залишилися, мають надзвичайно високий рівень непрацюючих кредитів (56% від загальної суми кредитів та понад 80% - у Приватбанку)», — йдеться у тексті.

У USAID вважають це одним з ключових факторів, які стримують розвиток лізингу в Україні.

«Якщо додати до цього суттєві прогалини в правовій та нормативній базі, проблеми з судовою системою та корупцією, то можна легко зрозуміти, чому ризик у лізинговому бізнесі викликає занепокоєння», — йдеться у дослідженні.

Також аналітики зазначають, що через високу корумпованість українських судів, компанії з лізингу мають невеликі шанси повернути обладнання у випадках проблем з вилученням обладнання, наданого у лізинг.

Дослідження було проведене експертами Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" та є першим детальним аналітичним оглядом ринку лізингових послуг в Україні, де розглядаються основні тренди галузі та визначаються перепони для розвитку індустрії в цілому.

Посилання на джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2547130...

Коментарі