•  

За десять років український автопром упав у 90 разів

220

Порівняно з травнем 2017 року, обсяг випуску легкових автомобілів в Україні в травні 2018 року знизився на 43,5%. Виробництво автотранспортних засобів в Україні в травні 2018 року, порівняно з аналогічним періодом 10-річної давності, знизилося в 90 разів - до 442 одиниць.

Згідно з даними асоціації "Укравтопром" п'ятий місяць поспіль статистику легкового сегменту національного автопрому формують виключно дані про великовузлове складання, яке здійснюється на заводі "Єврокар". У травні на Закарпатті було зібрано лише 374 "Skoda", що на 39% менше, ніж у попередньому місяці.

Порівняно з травневим результатом минулого року, незважаючи на катастрофічно низьку базу порівняння, обсяг випуску легкових автомобілів в Україні знизився на 43,5%.

Продовжує демонструвати негативну динаміку виробництво комерційних автомобілів. У травні 2017 року їх виробництво впало майже на 17%, а до квітня поточного року - на половину, до 5 штук.

В асоціації зазначили, що в статистиці відсутні дані «КРаЗу», який з незрозумілих причин перестав розкривати інформацію про обсяги виробництва своїх автомобілів з серпня 2016 року.

Разом з тим, виробництво автобусів в Україні зросло на 17% до травня 2017 року і на 26% до квітня 2018 року - до 63 штук.

Найбільшими виробниками легкових автомобілів і автобусів в Україні є корпорація "УкрАВТО" (Запорізький автомобілебудівний завод), корпорація "Богдан", "Єврокар", корпорація "Еталон" (Чернігівський і Бориспільський автозаводи).

Коментарі