•  

За годину Полтава розпочинає відзначати День міста

930
За годину Полтава розпочинає відзначати День міста

Сьогодні, 20 вересня з опівдня в Полтаві розпочинаються офіційні заходи до Дня міста. Сам День народження обласний центр зазвичай відзначає 23 вересня. З огляду на те, що цього року свято припадає на робочий тиждень – народні гуляння влада міста пересунула на поточні вихідні.

Сьогодні в місті пройде традиційний культурно-мистецький захід «Полтава вишивана».

Розпочинається святкування о 12:00 на Соборному майдані. Сотні полтавців та гостей міста, вбраних у вишиванку, пройдуть від Соборного майдану до Театральної площі. Перед Полтавським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.В.Гоголя відбудеться представлення кожного колективу, що братиме участь в параді, а також концертна програма за участю кращих народних колективів міста. Тут же всім охочим буде запропоновано гуртом виконати Гімн України разом з народним хором «Калина». Під час співу буде розгорнутий величезний прапор, та запущений в небо на повітряних кульках. Після хвилини мовчання за загиблими відбудеться презентація пісні заслуженої артистки України Олени Білоконь "Воїнам АТО присвячується". Наприкінці заходу відбудеться сценічна постановка, під час якої
буде одночасно відтворюватися козацький бій і бої нинішні.

Підрахунок благодійнихкоштів,зібраних під час «Полтави вишиваної», відбудетьсяу понеділок, 22 вересня, о 14:00 в приміщенні міської ради.

Паралельно зі всіма цими подіями по вулиці Жовтневій, на відрізку від ТЦ «Злато Місто» до Театральної площі, свої вироби демонструватимуть народні майстри як полтавські, так і з інших областей. Впродовж свята відбудеться благодійна лотерея, а також вестиметься святкова торгівля, від якої частина коштів буде перерахована на потреби учасників АТО.

Волонтери планують проведення числених благодійних майстер-клісів. Зокрема з деку пажу, ляльок-мотанок, античнхреплік, та пано для дітей.

О 16:00 в парку «Перемоги» планують провести концерт за участі відомих полтавських та українських рок-гуртів та джаз-виконавців. Серед них "Транс-формер","Брат Кіндрат", "Сестра Керрі","ONEYROID'', ''Social classes'' та багато інших.

Крім цього одразу кілька груп в соціальних мережах оголосили про проведення сьогодні власних святкових благодійних акцій на підтримку воїнів АТО. Зокрема відомі міські фотографи пропонують всім охочим фотосесії, гроші від яких підуть до відповідних фондів.

Коментарі