•  

За минулу добу з окупованих територій прибуло більше семи тисяч вимушених переселенців

770
За минулу добу з окупованих територій прибуло більше семи тисяч вимушених переселенців

Минулої доби 9 грудня була зафіксована рекордна кількість людей, які виїхали з зони проведення антитерористичної операції. Так, 8 грудня в Міжвідомчому координаційному штабі повідомили про 200 осіб, що були вимушені покинути власні домівки. А от 9 грудня кількість біженців збільшилась в десятки разів і становила 7318 осіб, що виїхали з окупованих територій на Сході України.

Як повідомив Василь Стоєцький, керівник Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території, таке значне збільшення кількості тих, хто прибув зі Сходу пояснюється загостренням ситуації у Донецькій та Луганській областях. Також однією з причин є погіршення погодних умов, адже на багатьох територіях зруйнована інфраструктура, відсутнє тепло та водопостачання. З тих, хто минулої доби прибув з зони АТО 346 дітей і 3016 людей з обмеженими можливостями.

За словами керівника Штабу, всі регіональні підрозділи були готові до збільшення кількості біженців зі Сходу і заздалегідь відпрацювали алгоритм дій у таких ситуаціях. «Місць для розселення нині вистачає, адже ми маємо резерв для розміщення. На цей час визначено 940 об’єктів різної форми власності, у яких можливе розміщення 13913 внутрішньо переміщених осіб. Проте ми й надалі будемо здійснювати пошук приміщень для того, аби бути готовими до різноманітних ситуацій.» - зазначив Василь Стоєцький.

Міжвідомчий координаційний штаб спільно з регіональними штабами нагадують, що для виїзду із небезпечної зони, регістрації та соціальної допомоги необхідно звернутись за телефоном «101», (044) 247-30-02 або зателефонувати на безкоштовну урядову лінію за номером 0-800-507-309 (цілодобово).

Коментарі