•  

За спробу відкупитися від мобілізації, житель Кременчука отримав тюремний термін

994
За спробу відкупитися від мобілізації, житель Кременчука отримав тюремний термін

29-річного жителя Кременчука, який намагався дати хабара, щоб уникнути мобілізації, апеляційний суд Полтавської області визнав винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі терміном на два роки.

Молодий чоловік в серпні 2014 року намагався дати хабара у розмірі 13 тисяч гривень керівнику мобілізаційного відділення, пише «ТелеграфЪ». Таким чином він намагався відкупитися від військової служби. Під час спроби передати хабар, чоловіка затримали правоохоронці, які вже чекали на нього в приміщенні військового комісаріату. Проти нього було відкрито кримінальне провадження за частиною 3 ст. 369 Кримінального кодексу України – надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище. Санкції даної статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком від чотирьох до восьми років з можливою конфіскацією майна.

Під час судового розгляду справи у Автозаводському районному суді, було враховано позитивну характеристику підсудного, відсутність попередніх судимостей, а також те, що на утриманні чоловіка знаходиться дружина з маленькою дитиною і старенька бабуся. Суд визнав чоловіка винним, проте не позбавив волі, а призначив йому умовний термін з конфіскацією хабара.

Прокуратура області вирішила, що винесений вирок є надто м’яким і направила апеляційну скаргу з вимогою посадити чоловіка до в’язниці на 4 роки і чотири місяці. Колегія суддів погодилася з доводами прокуратури і вирішила, що в подібних випадках потрібно застосовувати набагато суворіше покарання. Адже чоловік намагався уникнути виконання військових зобов’язань перед країною в період збройного конфлікту. Тому, враховуючи ряд пом’якшуючих обставин, суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі терміном на два роки, щоб показати наслідки таких неправомірних дій іншим громадянам.

Марина Левчук

Коментарі