•  

За український прапор на московській висотці сміливцям можуть дати 7 років

570
За український прапор на московській висотці сміливцям можуть дати 7 років

Сміливців, які підняли прапор України на висотці у Москві, судитимуть за статтею "хуліганство". А це - до 7 років позбавлення свободи.

Про це пише російський опозиціонер Борис Нємцов на своїй сторінці у соцмережі.

"Концепція змінилася. Тепер московських альпіністів, які підняли прапор України на висотці притягувати за вандалізм не будуть, а притягнуть за хуліганство ст.213 КК РФ до 7 !!! років позбавлення волі. За цією статтею судили дівчат з Пуссі Райот. Але тут - інша справа. Почуття православних ніхто не ображав, бо прапор України - це прапор православної країни, з якою воює путінська Росія. Це була акція солідарності з народом України. І ось за солідарність з Україною четвірку зухвалих і відважних і хочуть посадити", - йдеться у його дописі.

Нємцов зазначає, що багато залежить від президента Петра Порошенка. Адже той висловив захоплення вчинком альпіністів. "26 серпня у нього будуть переговори з Путіним. Вважаю, що тема визволення альпіністів обов'язково повинна бути на порядку денному", - підсумовує Нємцов.

Водночас, «Ехо Москви» пише, що справу перекваліфікували на вимогу прокуратури. Там підозрюють, що вчинок молодих людей має мотиви "політичної і ідеологічної ненависті чи ворожнечі".

Сьогодні суд розгляне питання про запобіжний захід чотирьом затриманим у цій справі.

Нагадаємо, у ніч проти 20 серпня золоту зірку на сталінській висотці в центрі Москви пофарбували у жовтий та блакитний кольори, а зверху поставили український прапор. Поліція затримала у справі двох юнаків і двох дівчат, які спустилися з верхівки будівлі на парашутах.

Коментарі