•  

Заарештовано 13 млн швейцарських франків на рахунках судді Вищого госпсуду

770
Заарештовано 13 млн швейцарських франків на рахунках судді Вищого госпсуду

КИЇВ. 29 липня. УНН. Заарештовано 13 млн швейцарських франків на рахунках судді Вищого господарського суду України. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ.

Держфінмоніторингом України спільно з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановлено п’ять компаній, які зареєстровані в Панамі та Ліхтенштейні та мають рахунки в банківських установах Ліхтенштейну та Латвії. На рахунках зазначених компаній протягом тривалого часу акумулювались значні суми коштів з сумнівним походженням.

Встановлено, що спільними бенефіціарними власниками та/або уповноваженими особами по рахунках, відкритих в банківській установі в Ліхтенштейні, є діючий суддя Вищого господарського суду України та його дружина. За часів президенства Віктора Януковича, цей суддя займав посаду одного із заступників Голови Вищого господарського суду України.

За одним із рахунків, де бенефіціарним власником та уповноваженою особою є дружина судді, 28 липня завдяки спільним заходам Держфінмоніторингу України, Фінансової розвідки та Прокуратури Ліхтенштейну судовим рішенням м.Вадуц, зазначені активи були арештовані.

Загальна сума арештованих коштів становить 13,1 млн швейцарських франків.

Також встановлено, що одна із компаній володіє рахунком у латвійському банку, з якого і надходили основні грошові потоки.
Наразі Держфінмоніторингом України у тісній співпраці з фінансовою розвідкою Ліхтенштейну встановлюються джерела походження коштів на зазначених рахунках.

Здійснюються відповідні заходи щодо ідентифікації компаній та їх бенефіціарних власників, які зараховували кошти на рахунки зазначених нерезидентів.

Як зазначається, матеріали спільного фінансового розслідування Держфінмоніторингу України та фінансової розвідки Ліхтенштейну 29 липня передано до Генеральної прокуратури України для вчинення відповідних процесуальних дій.

Посилання на джерело: http://www.unn.com.ua/uk/news/1486846-zaareshto...

Коментарі