•  

Забудова історичної пам’ятки поставила Полтаву на межу зіткнень: в центр стягнута міліція, сходяться протестувальники

39490
Забудова історичної пам’ятки поставила Полтаву на межу зіткнень: в центр стягнута міліція, сходяться протестувальники

Забудовник території Кадетського Корпусу сьогодні зранку почав руйнувати паркан. Дії робочих охороняють десятки міліціонерів.

Під прикриттям міліції сьогодні з восьмої ранку в Полтаві поновилася скандальна забудова подвір’я полтавської архітектурної пам’ятки Кадетського Корпусу.

Будівництво ведеться на подвір’ї, робочі особливо не церемоняться з пам’яткою – стіни, які заважають проїзду техніки, завалюють, глибинні палі під майбутню багатоповерхівку викликають тріщини в самому Корпусі і сусідньому житлі. Полтавці, заклопотані збереженням спадщини, цьому противляться.

Протестувальники – переважно жінки. До місця будівництва їх не підпускають. Протестувальники намагаються не допустити важку техніку на будмайданчик.

На місце разом з робочими прибув кордон міліції, який зараз нараховує близько 25 людей. Міліціонери оснащені спецзасобами.

Міліціонери повідомили лише, що їм наданий наказ не допустити зіткнень протестувальників і робочих– мовляв не їхня справа розбиратися в законності – тільки забезпечують порядок.

Міліціонери стоять між жителями з одного боку і парканом, який ті вийшли охороняти – з іншого. Таким чином захищені від протестувальників будівельники приступили до знесення.

Доля скандального будівництва зараз вирішується в суді. Раніше забудовник взяв у оренду вузький клаптик землі міноборони, до цієї угоди у прокуратури зараз також питання. Ані узгодженого дозволу на будівництво, ані проекту – лише за чутками тут буде каскад з трьох десятиповерхівок. Але вмістити їх на наявній вільній землі рішуче неможливо. «Відкушує» забудовник обабіч – від Кадетського Корпусу і території сусіднього житлового будинку.

Залізний паркан встановили жителі прилеглих будинків, відмірявши належну їм за законом прибудинкову територію.

За ніч будівельники встигли зруйнувати дитячий майданчик, який, схоже, також заважав – гойдалки вирвали з землі і відтягнули під вікна, частина зникла, постраждали і зелені насадження.

Два дні тому вони завалили частину стіни Кадетського Корпусу – робочі через шпарину почали завозити залізобетонні плити. Тоді обурені полтавці заставили своїми автівками під’їзд до Кадетського Корпусу.

Сьогодні на цьому місці чатує наряд ДАІ – погрожують евакуатором.

В обласному управлінні відомства не знайшлись, як прокоментувати перебування наряду.

Цікаво, що в екіпажі полтавські автомайданівці опізнали своїх переслідувачів під час революції Гідності.

За словами міліціонерів, коли і ким були здійснені всі руйнування вони не бачили, вимозі протестувальників взяти під захист їхню власність – паркан відмовили… пославшись на відсутність судової постанови.

Місцеві жителі переконані – міліція не забезпечує «статус-кво», а діє на боці забудовника: робочі зносять паркан під фактичним, прикриттям міліціонерів, які в свою чергу прикривається забезпеченням відсутності зіткнень, посилаючись на заяву забудовника.

Зранку, розповідають активісти, місцеві жителі стали свідками, як на місце особисто прибув власник будмайданчику депутат місцевої облради Ігор Сірик і про щось спілкувався з міліціонерами в сусідньому подвір’ї – проводив інструктаж, переконані вони.

Як повідомив «Останньому Бастіону» один з лідерів захисників Кадетського Корпусу Геннадій Сікалов, за сьогоднішніми подіями на нього порушена кримінальна справа. Як вважає активіст, за особистим наказом голови полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, який має зиск з забудови.

За даними джерела «Останнього Бастіону» в правоохоронних органах області, вчора по обіді відбулася зустріч забудовника Ігора Сірика з головою облдержадміністрації Валерієм Головком, після чого пройшла розмова губернатора з виконуючим обов’язки начальника ГУ МВС України в Полтавській області Олегом Бехом.

Мерія Полтави вже кілька років тягне з оплатою адмінпослуг внесення пам’ятки до реєстру.

Наразі люди не розходяться.

Далі буде

Коментарі