•  

Забудовник подвір’я Кадетського корпусу знов намагається спалити будинок 19-го сторіччя

4180
Забудовник подвір’я Кадетського корпусу знов намагається спалити будинок 19-го сторіччя

В історичному центрі Полтави на вулиці Ляхова знову пожежа. Палає на території скандального будмайданчику, між заднім подвір’ям Кадетського Корпусу і житловим масивом.

Полум’я піднімається на висоту чотирьох метрів. Сильний вітер роздмухує багаття, загонів рятувальної служби на місці поки-що не має.

У безпосередній близькості з пожежею два багатоквартирні житлові будинки – до них від епіцентру загоряння не більше двох десятків метрів. Один з будинків, що опинився під загрозою –дерев’яна двоповерхівка, історична будівля середини 19 сторіччя.

Також поряд цегляна багатоповерхівка, жителі якої кажуть, що дехто вже покинув свої квартири через те, що від диму в них немає чим дихати.

За свідченнями очевидців, пожежу спричинили самі робочі будмайданчику – зранку вони підпалили стовбури дерев, які раніше спиляли на території забудови.

Жителі дерев’яного будинку впевнені – забудовник так їх тероризує.

Кілька років тому землю під двоповерхівкою викупила приватна будівельна фірма. Тоді жителів заспокоїли: аварійний дім знесуть, а їм дадуть інше житло. Щоправда далі обіцянок справа не пішла. А будмайданчик розбили прямо під вікнами.

За загадкових обставин саме в цьому будинку кілька днів тому вже виникала пожежа. Тоді вогонь знищив частину другого поверху, але у врятованих квартирах продовжують жити люди. Вони бояться, що будинок просто хочуть знищити.

Раніше громадські активісти Полтави неодноразово заявляли про незаконність виділення землі цьому забудовнику, через надмірну близькість до існуючих споруд, а заміри показали, що будмайданчик заліз на прибудинкову територію сусідів. Після цього мерія обіцяла повернути землю у власність міста, проте дій чиновників або правоохоронців за цим не послідувало.

Максим Кондратенко

Коментарі