•  

Засновник руху «Солідарність» поділився досвідом польських реформ

480
Засновник руху «Солідарність» поділився досвідом польських реформ

У середу, 20 серпня, голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук зустрівся з польським громадським та профспілковим діячем, одним із засновником руху «Солідарність» Збігнєвом Буяком, а також головою Всеукраїнської громадської організації «Майдан Моніторинг» Наталкою Зубар та регіональним координатором цієї організації на Полтавщині Ігорем Кіянчуком.

Під час зустрічі мова йшла про досвід Польщі у проведенні реформ, зокрема, ролі громадського суспільства у здійсненні контролю за владою. Польський громадський діяч Збігнєв Буяк, який нині активно співпрацює з українським громадським рухом, цікавився ситуацією в Україні та на Полтавщині, проблемами із вимушеними переселенцями із зони АТО, ходом та перспективами проведення реформ в Україні з децентралізації влади. На думку Збігнєва Буяка, нині Україна потребує першочергових реформ у Збройних Силах України та встановлення цивільного контролю над армією, а також серйозних реформ правоохоронної системи.

У ході зустрічі досягнуто домовленостей налагодити тісну взаємодію з громадськими організаціями щодо допомоги вимушеним переселенцям зі Східних регіонів України, проведення обмінів на рівні дитячої дипломатії, навчання лідерів громадських організацій щодо польського досвіду реформ. Координатором цих заходів буде ГО «Майдан Моніторинг».

Ми сподіваємося, що у майбутньому влада області прислухається до порад громадського діяча Збігнєва Буяка та перейме досвід польських реформ.

Коментарі