•  

Завдяки втручанню «Останнього Бастіону» одне з сіл Полтавщини зможе існувати й надалі

12630
Завдяки втручанню «Останнього Бастіону» одне з сіл Полтавщини зможе існувати й надалі

До редакції «Останнього Бастіону» звернулись жителі села Ковалівка Шишацького району з серйозною проблемою. Селяни стурбовані тим, що кошти які сплачує ЗАТ «Укргазвидобування» на допомогу і розвиток села (близько півтора мільйона гривень), оминають Ковалівську сільську раду на землі якої й знаходяться бурові вишки, свердловини та заводи з переробки. Наразі ЗАТ «Укргазвидобування», статутний капітал якого на 99% вкрадений з "Полтавнафтогазгеології", як і ліцензія на Семеренківське родовище, що було незаконно відібране урядом Пустовойтенка в 1997 році, приносить по 150 мільйонів доларів на рік його власникам - Шуфричу та Рудьковському.

Для прикладу, зараз в Ковалівці існує школа, в якій навчається 79 учнів і якій конче необхідно фінансування. Але, як розповідає голова фермерського господарства та депутат шишацької районної ради Юрій Нос, комітет, який займався питанням розподілу цих коштів, вирішив, що школа не в пріоритеті.

"Комітет засідає, ділять гроші, думку громади не враховують. Голова адміністрації стверджує, що школа не перспективна, а чути про 79 дітей, які там навчаються - ніхто навіть не хоче. З півтора мільйона гривень нам пропонували лише 30-80 тисяч, а інше все йде на Шишаки, де немає жодної свердловини та забруднення", - повідомив Юрій Нос.

Ці кошти позабюджетні та надаються в рамках угоди про партнерство з районом. Позиція громади Ковалівки така, що гроші повинні залишатися в тій сільській раді на території якої проводяться роботи, що шкодять навколишньому середовищу. Але Шишацька РДА прикриваючись угодою про добровільне об'єднання територіальних громад, яка не регламентується жодним законом, робить спроби привласнити ці гроші на власні потреби.

Щоб розібратися в ситуації та почути доводи комітету «Останній Бастіон», 26 травня, вирушив на засідання Шишацької РДА.

І дивним чином, лише запримітивши камери та репортерів, голова шишацької РДА Олександр Глущенко поспішив повідомити, що рішення про фінансування школи в необхідному обсязі все ж таки було схвалено. Як раз в той час, коли Юрій Нос вийшов щоб нас зустріти. Простий збіг? Навряд. Та залишимо це на їх совісті, головне, що майже 80 дітей залишаться навчатися в школі.

Чому проблема про виділення коштів на навчання дітей вирішується лише за наявності камер та журналістів – питання. Але добре, що вирішується хоч якось.

Коментарі