•  

Завтра Порошенко передасть Раді зміни до Конституції

570
Завтра Порошенко передасть Раді зміни до Конституції

Вже завтра проект Конституції буде зареєстрований у Верховній Раді України і направлений для висновків до Венеціанської комісії.

Президент України Петро Порошенко заявив, що проект змін до Конституції України з децентралізації влади буде внесений до Верховної Ради у четвер, 26 червня.

- Завтра цей проект Конституції буде зареєстрований у Верховній Раді України і направлений для висновків до Венеціанської комісії, - сказав президент на сьогоднішній зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та органів держвлади в Києві.

Він повідомив, що вже в середу в 17:00 представник президента в парламенті Руслан Князевич і перший заступник голови адміністрації президента Геннадій Зубко завершать прийняття пропозицій щодо президентського проекту змін до Конституції.

Порошенко висловив надію, що вже наступного тижня Верховна Рада ухвалить ці зміни.

- На завтра запланований мій візит до Страсбурга, виступ в ПАРЄ, в тому числі презентація наших нових змін до Конституції, - сказав президент.

Раніше, говорячи про проект змін до Основного закону, Порошенко підкреслював, що він передбачає «ключовий елемент мирного плану - децентралізацію влади. Над якою багато працював український уряд, основні концепції, якою були розроблені та узгоджені зі мною».

Глава держави переконаний, що делегування, таким чином, частини президентських повноважень територіальним громадам дозволить взяти на себе «і відповідальність, і напрямки з розвитку регіонів саме територіальним громадам і місцевим радам, які будуть обрані вже з новими повноваженнями, і це буде давати можливість формувати виконкоми».

- Я переконаний, що левова частка проблем, починаючи від застосування мови, включаючи російську мову, на території громади - це будуть повноваження місцевих органів влади ... Згідно з проектом, у Конституції значна частина гуманітарних питань, розширення бюджетних можливостей, будуть кореспондуватися зі значним підвищенням відповідальності територіальних громад, - роз'яснив глава держави.

Андрій Торін

"Останній Бастіон"

Коментарі