•  

Заява МЗС України у зв'язку з наміром РФ провести так звані «позачергові вибори» в ОРДЛО

110

У зв’язку з появою у російських засобах масової інформації повідомлень про намір окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані «позачергові вибори» ватажків бойовиків та їхніх нелегітимних представницьких органів, Міністерство закордонних справ України наголошує, що такі дії Кремля грубо порушують зобов’язання Російської Федерації як сторони Мінських домовленостей,- йдеться у повідомленні МЗС (https://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/67022-zajava-mzs-ukrajini-u-zvjazku-z-namirom-okupacijnoji-administraciji-rf-na-timchasovo-okupovanih-teritorijah-u-donecykij-ta-lugansykij-oblastyah-ukrajini-provesti-tak-zvani-pozachergovi-vibori).

src="http://bastion.tv/media/files/0341b60d6b8843e186143f4a0dce81cd.jpg">

У разі проведення фейкових «позачергових виборів» їхні результати будуть юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані світовою спільнотою.

Натомість, ці провокаційні дії Росії свідомо підривають Мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля з врегулювання ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації нею частини суверенної території нашої держави.

Уся відповідальність за постійне блокування та торпедування процесу мирного врегулювання покладатиметься на Російську Федерацію.

Закликаємо міжнародних партнерів надати чітку оцінку таким діям Кремля та посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження проти неї додаткових санкцій, аби спонукати її повернутися до виконання взятих на себе зобов’язань.

Зі свого боку, Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі Мінських домовленостей.

Нагадаємо,7 вересня 2018 року бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей призначили на 11 листопада "вибори". Згідно з рішенням так званих "парламентів" терористичних "ЛНР" і "ДНР", обиратимуть як ватажків, так і "депутатів". Також так звана "народна рада ДНР" у п'ятницю, 7 вересня, призначила Дениса Пушиліна в.о. ватажка "ДНР" замість Олександра Захарченка.

Коментарі