•  

Заява Вадима Рабіновича проти «Останнього Бастіону»: судові експерти дійшли висновку про її безпідставність

1100
Заява Вадима Рабіновича проти «Останнього Бастіону»: судові експерти дійшли висновку про її безпідставність

Влітку 2018 року за фактом публікації «Останнього Бастіону» була порушена кримінальна справа. Ініціатором наступу на свободу слова виявився ізраїльський бізнесмен, один із лідерів проросійського «Опозиційного блоку» Вадим Рабінович.

Підставою для порушення кримінальної справи стало розміщення у газеті «Останній Бастіон» матеріалу «Високоповажні пані та панове! Sceleratissima qens! Сенека про євреїв», який являє собою переклад одного з виступів консервативного громадсько-політичного діяча початку минулого століття Олексія Шмакова.

Важко зрозуміти, за якою логікою публікація історичного джерела може вважатися злочином. Проте слідчі поліції погодилися порушити кримінальну справу за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності).

У березні цього року Октябрський суд Полтави задовольнив клопотання слідчого стосовно проведення лінгвістичної експертизи публікації «Останнього Бастіону». Проте висновки експертів виявилися невтішними для Вадима Рабіновича: фахівці підтвердили, що закликів, спрямованих на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі, наша публікація не містить.

Аналіз матеріалу, який роздратував Рабіновича, забезпечили співробітники Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса. «У досліджуваному текстовому матеріалі "Високоповажні пані та панове! Sceleratissima qens! Сенека про євреїв", що міститься на сторінках газети "Останній Бастіон", висловлювання, виражені у формі закликів, – не встановлені», – заявила старший науковий співробітник інституту Євгенія Ковкіна.

«Останній Бастіон» і надалі буде говорити про минуле, сьогодення та майбутнє незалежно від того, подобається це комусь чи ні.

Коментарі