•  

Здрастє дітки Новий рік

3080
Здрастє дітки Новий рік

Остаточна редакція закону про державний бюджет України на 2015 рік не містить анонсованої раніше норми про обмеження розміру заробітної плати народних депутатів і членів Кабміну.

У проекті закону від 22 грудня, поданого урядом на розгляд Верховної Ради (станом на 2 січня документ доступний на сайті ВР), в розділі Прикінцеві положення (пункт 7) зазначено наступне: "Народним депутатам і членам Кабінету Міністрів України (крім тих, які очолюють міністерства, підрозділи яких беруть участь у проведенні антитерористичної операції) місячна заробітна плата нараховується тільки в розмірі посадового окладу ".

Крім того, передбачалося, що максимальний місячний розмір заробітної плати працівників органів державної влади та суддівської винагороди обмежується 15 розмірами мінімальної заробітної плати.

Після тривалого обговорення близько 4 ранку 29 грудня депутати все-таки прийняли закон про бюджет на наступний рік. Партія "УДАР" в цей же день розповсюдила заяву депутата Віктора Чумака про те, що перехідні положення проекту бюджету на 2015 рік дійсно передбачають, що члени Кабміну і народні депутати будуть отримувати місячну заробітну плату тільки в розмірі посадового окладу.

Крім того, Кабмін нібито прийняв до уваги пропозицію депутата поширити цю норму на президента України, голову Адміністрації Президента та його заступників, керівник апарату Верховної Ради та його заступників, секретаря РНБО та його заступників, Генпрокурора та його заступників, голову уряду та інших членів Кабміну, державних службовців 1 і 2 категорій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, крім учасників АТО, голови НБУ та його заступників, суддів Конституційного Суду, Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів України.

Заступник глави АП Валерій Чалий тоді ж заявив, що може подати у відставку у зв'язку з різким скороченням його заробітної плати. "Зарплату мені як і всім іншим керівникам зрізали досить радикально (до розміру окладу)", - написав він тоді в Facebook.

31 грудня президент Петро Порошенко підписав закон про бюджет-2015. Цього ж дня текст закону був опублікований в офіційному виданні "Голос України". Згадані норми про обмеження зарплат в ньому відсутні.

В остаточній версії бюджету порівнюючи її з версією від 22 грудня можна знайти й ряд інших відмінностей. Так, згідно з нею, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг у першому кварталі 2015 року має здійснити перегляд цін на природний газ для споживачів - в початковій редакції такої норми не було.

Нам зрозуміло, чому грає в карти та спить на засіданнях Верховної Ради депутат Бублик, а інші депутати займаються само-піаром у вигляді прорубування дверей до кабінету міського голови Полтави. Що депутатам від народу плювати на той народ, що дав їм крісло в Верховній Раді. Що вони як були "нєпрікасаємиє", так і залишаться. А бидло на те і бидло, щоб фінансувати (у вигляді податків) будь-які забаганки чинної влади.

Парадоксальна ситуація: Україна веде війну з Єрефією, а з вуст очільників влади - у нас АТО. Замість фінансування збройних сил державою, у нас збройні сили забезпечує народ. Під час війни розумні керівники уряду скорочують всі видатки, на себе любимих, а вивільнені кошти спрямовують на забезпечення життєдіяльності держави з метою уникнення дефолтної складової.

У нас, на жаль, все навпаки. І податки у нас ніхто не скорочував, їх структурували...

Гнап Нерушима

Коментарі