•  

Жеваго світить до 2 років тюрми за приховану зарплату і пенсію

1760
Жеваго світить до 2 років тюрми за приховану зарплату і пенсію

Нардеп Костянтин Жеваго не вказав $480 тис. заробітної плати і 7 тис. швейцарських франків пенсії у своїх деклараціях за 2015 і 2016 роки. Про це повідомив Центр протидії корупції.

Співробітники ЦПК проаналізували бізнес-реєстр британських компаній і виявили, що Жеваго з 2007 року працює виконавчим директором у своїй корпорації Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Великобританії.

Натомість нардеп у свої декларації вніс інформацію щодо опосередкованого володіння акціями Ferrexpo PLC. Розділи про бенефіціарну власність в документі про доходи не значаться. У деклараціях мільярдера відсутня інформація про доходи від такого сумісництва.

– Жеваго уникає будь-яких згадок про власну британську фірму, посаду в якій суміщає з депутатсвом. Це – подання завідомо недостовірних відомостей у декларації. За Кримінальним Кодексом, відповідальність за “брехню” в декларації – до двох років позбавлення волі. В даному конкретному випадку Жеваго загрожує і кримінальна, і адміністративна відповідальність, адже дохід, про який він “забув” згадати в декларації, в рази перевищує поріг, визначений законодавством. А сам факт сумісництва загрожує нардепу конфіскацією всіх цих доходів, тому він і не став вносити ці відомості в декларацію, – пояснює юрист Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

НАБУ внесло відомості в ЄРДР та розпочало досудове розслідування проти нардепа за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 ККУ (Декларування недостовірної інформації), йдеться у відповіді агенства.

Зазначимо, мажоритарним акціонером Ferrexpo PLC є компанія з Люксембургу Fevamotinico Sarl. У свою чергу Fevamotinico Sarl належить компанії The Minco Trust, якою володіє Жеваго.

Раніше «ОБ» проводив розслідування, як підконтрольний Жеваго благодійний фонд «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»нажився на німецькій гуманітарній допомозі, а японський благодійний грант витратив на виборчий округ нардепа

Коментарі