•  

Жильці Ляхова 12а звернулись по допомогу до начальника обласної міліції

6160
Жильці Ляхова 12а звернулись по допомогу до начальника обласної міліції


Вчора ініціативна група жильців дому 12а по вулиці Ляхова, що потерпають від незаконних дій забудовника, звернулись з проханням пояснити дії правоохоронців 12 березня цього року.

Нагадаємо, що того ранку забудовник вирішив незаконно знести огорожу, що відділяє будинок від горезвісної забудови. Щоб все пройшло «гладко» правоохоронцям, з їх слів, був направлений лист про можливі заворушення в цьому районі. В результаті поблизу вулиці Ляхова був припаркований автобус з півсотнею спецпризначенців, а на територію подвір’я задля «охорони громадського порядку» завітали кілька десятків міліціянтів у формі та в штатському.

«Не допустити порушення громадського порядку» - воочевидь, для них значило виключно одне – не дати людям завадити зносу забору робітниками «Архімети». Але чи то через гучний розголос події, чи то через значну кількість місцевих жителів, що вийшли боронити своє подвір'я, огорожа частково встояла, а згодом і відновлена, але факт присутності правоохоронців, що відверто боронили інтереси забудовника нікуди не зник.

Тож, 18 березня, люди прийшли отримати роз’яснення від начальника обласної міліції Олега Беха. Простоявши півтори години в черзі люди все ж таки змогли зробити спробу прояснити для себе ситуацію.

20 хвилинна аудієнція закінчилась рівно нічим. Вислухавши скаргу людей, він лише відмовив, що автобус з правоохоронцями, який знаходився поблизу, стояв там виключно через острах штурму УМВС з боку бійців Правого Сектору. Чому в такому разі автобус стояв біля будинку на Ляхова – питання відкрите. Так само, як залишилось відкритим питання, що все ж таки будуть робити правоохоронці у ситуації коли забудовник розпочне знос забору, не маючи на це юридичних підстав, адже за словами Беха, міліціянти, які будуть в цей час там знаходиться, допомагати у зносі точно не будуть, тільки підтримувати порядок і не допускати випадків насильства та, боронь боже, кровопролиття.

Що ж в результаті та на що сподіватися людям – не зрозуміло. Оскільки, здається, правоохоронці зовсім не проти забудови та вступати в конфлікт з забудовником не мають бажання, а прокуратура, в обличчі Яна Стрелюка, взагалі воротить ніс від стурбованих громадян.

«Все пройшло досить очікувано. Ніхто нічого не знає. Ніхто ні за що не відповідає. Жителі буднику продовжать своїми силами боронити землю та архітектурну спадщину від забудовника. Відступати нам нікуди. Олег Бех сказав, що міліція зносити паркан не буде. Зрозуміло, вони й минулого разу його не чіпали. Але ж річ у тому, що вони ніяк не намагались і зупинити забудовника, коли він зносив паркан», - відповів на запитання, як пройшла зустріч з начальником міліції, один з жителів будинку.

Олександр Сергєєв

Далі буде…

Коментарі