•  

Журналіст Бастіону поспілкувалася з випускницями з Єнакієвого, які змушені здавати ЗНО в Полтаві

950
Журналіст Бастіону поспілкувалася з випускницями з Єнакієвого, які змушені здавати ЗНО в Полтаві

Троє подруг – Аня, Настя та Ніка приїхали з міста Єнакієве Донецької області здавати ЗНО в Полтаву, оскільки вдома пройти це тестування через військові дії не можуть. Дівчата не лише з одного міста, а й з однієї школи, де навчалися разом з першого класу. Підтримати дівчат і приглянути за молоддю приїхала ще й бабуся однієї з них. Журналісту Останнього Бастіону випускниці розповіли про свої враження від Полтави, а також поділилися переживаннями з приводу подій, які відбуваються у їхньому рідному краї.

…про дорогу до Полтави 

На блокпостах нас ніхто не зупиняв, було спокійно. Так само все тихо було в поїзді, ніхто не заходив, не перевіряв нас. Звісно, страх був перед дорогою, все-таки йде війна…Але все пройшло без інцидентів.

…про рідне місто 

У Єнакієвому спокійно, лише щодня над містом чуємо і бачимо літаки-винищувачі. Але ми вже звикли до цього, не звертаємо уваги.

…про АТО 

Ми повністю «за» проведення АТО, тому що Україна повинна бути єдиною. А цієї дурниці, що зараз відбувається на наших землях під назвою ДНР і ЛНР, не повинно бути. Через ці всі події, вважаємо, до нашого регіону зараз погане відношення. Хоча насправді в нашому регіоні є дуже багато людей, які підтримують єдність України, але вони просто бояться вийти. Навіть у нашому місті можуть побити вже просто за те, що ти йдеш з жовто-блакитною стрічкою чи прапорцем. Коли наша знайома відмовилася брати листівку, яку роздавали представники ДНР, за нею погналися. Їй дивом вдалося втекти від них. Тим жителям Донбасу, які підтримують Україну, здебільшого страшно проявляти свою точку зору.

…про конфлікти з рідними 

Щодо України Наші батьки виступають «за» ДНР, а ми проти. Ми «за» єдину Україну. На цьому ґрунті постійно конфліктуємо. Я деякий час носила на руці браслет з прапором України, батько коли побачив, довго кричав і сердився. І так у сім’ях багатьох наших знайомих. Гадаємо, це тому, що наші батьки народилися в СССР. А ми народилися в Україні й не хочемо жити в іншій державі.

…про поламані плани на навчання 

Бойові дії на Донбасі змінили наші плани, інакше ми б зараз не здавали ЗНО у Полтаві. Був страх того, що його взагалі відмінять і ми можемо втратити рік для вступу в університет. Ми дуже зраділи можливості здавати ЗНО, хай і в іншому місті. Хоча дуже важко було перереєструватися, встигнути подати документи. Раніше ми хотіли вступати в університет у Донецьку. Зараз у Донецьку неспокійно і невідомо, коли цей спокій настане. Хочемо скоріше повернутися до Полтави і вступати на навчання в Полтавський техуніверситет.

…про Полтаву 

Ми полюбили Полтаву. Місто дуже приємне, з красивими вулицями та будівлями. Тут все по-іншому. У нас залишилася, наприклад, звичка ретельно протирати лавочку від шару пилу перед тим, як сісти на неї. Так ми робили вдома, а тут в цьому немає потреби. І люди тут приймають приїжджих з Донецька так, як не приймали б у нас.


Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі