•  

Зламати феодальний устрій в комунальному господарстві намагалась громадськість на засіданні облради

1210
Зламати феодальний устрій в комунальному господарстві намагалась громадськість на засіданні облради

Громадськість сьогодні боролася з депутатами обласної ради – вимагали скасувати в полтавському комунгоспі «феодальне право» Ворони-Головка.

Одна перемога, але й одна поразка борців за справедливі комунальні тарифи і проти поборів в медицині – такі результати сьогоднішнього засідання обласної ради.

Перемога – депутати 64 голосами проголосували за Проект рішення Положення про призначення на посаду та звільнення керівників підприємств, які належать до власності територіальних громад.

Його відмінність від діючого і значення в тому, що тепер призначення начальників комунальних підприємств можливе тільки на конкурсних засадах.

Проект проголосували лише з другої спроби: після першого винесення більшості депутатів він не сподобався, і противники спробували «сховати під сукно» – відправити на доопрацювання.

До тепер керівництво облради з чиновниками держадміністрації кулуарно узгоджували кандидатури топ-менеджмету – від тепловиків до лікарень. Після чого, як за звичай, депутати слухняного голосували «за» ставлеників.

Тепер є шанс, що більшу вагу матимуть професійні якості кандидатів ніж «волохата рука» і домовленості з керівництвом області, суть яких прихована. Але за це ще громаді доведеться поборотися – успішним голосуванням зроблений лише перший крок.

А ось притягнути до відповіді поки-що діючих керівників комунальних підприємств наразі активістам не вдається.

Громадські активісти присутні на сесії уже друге засідання вимагають звіту керівників основних комунальних підприємств області.

В Порядку денному стоїть звіт Тимчасової комісії облради щодо діяльності комунальних підприємств. Але голова облради Петро Ворона намагається врятувати своїх ставлеників: каже звіт напередодні вивісили на сайті тож «читайте і немає чого говорити».

Громадськість з цим незгодна, вважаючи їх роботу незадовільною.

Голова цієї комісії і за сумісництвом заступник голови облради з питань ЖКГ Володимир Марченко, той самий що відмовився від свого підпису під заявою про звільнення, цього разу використав інший хід щоб відкараскатись від звітування – просто пішов на лікарняний.

За словами депутата Тамари Дорохіної, яка теж є членом комісії, що у роботі підприємств виявлено безліч порушень. Але хтось залишив їх поза текстом звіту. Комісія повинна продовжити роботу – вважає вона.

Активісти кажуть – від керівництва комунальних підприємств уже півроку немає відповіді ані про те з чого вони склали драконівські тарифи, ані про їхні зарплати. Підозрюють активісти і масштабні розкрадання.

У підсумку сфальшований звіт комісії під управлінням Марченка депутати громади не стали затверджувати, під тиском.

В боротьбу на боці Марченка і «старих правил» вступив і голова облдержадміністрації Валерій Головко: він спробував задобрити представників громадськості: повідомив що вже визначено компанію, яка буде проводити аудит цих підприємств.

Але – чи виділять кошти для проведення якісного аудиту і визначення, чи дійсно тарифи відповідають дійсності – залежить знов від обласної ради.

Коментарі