•  

Зміни до Конституції України. Чи законні вони?

550
Зміни до Конституції України. Чи законні вони?

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

-Вони, слава богу, не були, на трибуні, інакше це було б печально, - уникає Гопко прямої відповіді. - Можливо, «Самопоміч»» думає, що можна узурпувати думку, але я прийшла в політику, щоб змінювати державу і для мене завжди державні інтереси будуть важливіші за будь-які партійні,

особливо якщо місцеві вибори на носі, особливо, якщо в когось є президентські амбіції і так далі.

В українського дипломата і голови правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдана Яременка щодо руки Москви своя точка зору:

- Якщо оперувати такими приземленими поняттями, як ви пропонуєте, то напевно, більш проросійської сили, ніж Оппо-блок, у парламенті немає, і він голосував за ці зміни до Конституції, - аргументує Яременко. - А найгірше з того, що відбувається сьогодні, - влада замість аргументованої дискусії з питання, фактично, стратегічного розвитку України, почала активно вішати ярлики на своїх політичних опонентів, які фактично просто є інакодумцями, не більше того. Оце є зразок авторитарного стилю ведення політики, і в будь-якій демократичній державі це неприпустимо.

А щодо моєї позиції по суті цих змін, то для мене як для дипломата є неприйнятним, що причиною, мотивом, підставою для зміни Конституції є не воля українського народу, а міжнародні зобов'язання, які насправді є не чинними для України. А як для людини, яка виступає проти цих змін до Конституції, 265 голосів «за» - це найкращий мотив продовжувати роз'яснювальну інформаційну роботу, щоб пояснити, що цих змін не повинно бути в Конституції, зокрема щодо особливостей місцевого самоврядування на Донбасі.

Звісно, є неприйнятним той факт, що підстава для змін Конституції – міжнародні звбов’язання. Конституція Укрїни – Основний закон держави України. Згідно зі статтею 5 Конституції України:


Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.


Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами


Ніхто не може узурпувати державну владу.

То за яким правом Президент Порошенко, прем’єр Яценюк та їхні поплічники роблять усе можливе для узурпування влади через внесення змін до Конституції? Хто вони такі, щоб робити це, адже право на таке рішення має тільки НАРОД України, а не міжнародні забов’язання.

Президент і його команда свідомо й цілеспрямовано ПОРУШУЮТЬ Основний закон України й насильно вносять зміни до Конституції.

За яким правом і на яких підставах?

Адже згідно Конституції як Основного закону, Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Коли Президент не виконує своїх прямих обов’язків, а тим паче, порушує Закон, чому він досі обіймає свою посаду? 

Коментарі