•  

Зміни потрібно починати не з прокурорів, а зі шкіл

2420
Зміни потрібно починати не з прокурорів, а зі шкіл

«Зміни потрібно починати не з прокурорів, а зі шкіл. Ще краще з дитсадків» – полтавець

«Останній Бастіон» пропонує читачам пропозиції таких же полтавців, як вони – про те, як змінити життя міста на краще. Юрій Мироненко – директор полтавської ветеринарної клініки. Рецепт змін Полтави на краще від лікаря в чомусь жорсткий, але завдяки цьому і дієвий:

Чим загрожує ситуація, яка сьогодні склалася в України, Полтаві?

На мій погляд, головна проблема, це не війна. Головна проблема - це відсутність будь-яких змін. Більш того, відсутність БАЖАННЯ робити зміни. Війна - це наслідок відсутності цього бажання. Подивіться, що відбувається. На засідання ВерховноїРади приходить максимум 300 депутатів. На засіданні міської ради депутати відверто підтримують Росію. На всіх рівнях, починаючи з самого високого і закінчуючи сільською радою, залишилися люди Кучми-Януковича. Всі ці мастодонти мислять середньовічними штампами і, звісно, не бажають ніяких змін. І будуть усіма способами ці зміни гальмувати.

І кожен з нас все це бачить не з екранів телевізора, а в повсякденному житті.Подивіться на наші дороги.Я розумію, що наш мер їздить на великому джипі та може не відчувати цих ям. Але невже не огидно самому собі кожен день їхати рідним містом і знати, що 300 000 мешканців кожного часу тебе згадують "незлим тихим словом"? А подивіться на роботу світлофорів: для того, щоб з одного перехрестя приїхати на зелене світло на наступному перехресті. треба летіти зі швидкістю 80-90 км на годину! А можна дати завдання старшокласнику, який протягом години порахує алгоритм роботи світлофорів на найбільш напружених вулицях - і всі будуть чинно їхати з дозволеною швидкістю. І для цього не треба чекати, поки Путін виведе війська з Донбасу.

Подивіться, що відбувається в навчальних закладах. У мене дитина ходить до школи, як у більшості полтавців. Але сьогодні там, в нашій з вами україномовній школі як був той директор, який розмовляє російською, так він там і працює, та ще й каже, що йому ніхто не забороняє говорити російською мовою. Ці діти виховуються не патріотами, ці діти виховуються незрозуміло ким. Я вже не кажу про вищу школу. Не треба нікому поясняти, що відбувається там.

А де обіцяна люстрація? Не треба далеко ходити, щоб побачити, як службові авто різного калібру чиновників возять дітей цих чиновників до школи. дружин до крамниці, а водії ще й встигають вигулювати собак. А платники податків за все це платять.

То що змінилося?На краще змін не видно. Прикладів можна наводити безліч

Які проблеми і в якій послідовності нам потрібно вирішувати. До яких дій вдаватися?

На моє глибоке переконання будь-які зміни можливі лише за наявності, так би мовити, "генератора змін". Теорія Дарвіна, що все зробить еволюція - це повна нісенітниця. Еволюція нічого не зробить. Навіть для того, щоб замінити проколете колесо, треба докласти руки і розум. А що тоді казати про країну! До влади у країні повинна прийти людина, яка має бути, по-перше, глибоко порядною, і, по-друге, з бажанням змінювати країну і розумінням, як це треба робити. Я не знаю, наскільки цим критеріям відповідає наш нинішній Президент. але я голосував за нього саме з такими сподіваннями. Наступним кроком повинна бути повна заміна всіх керівників на всіх рівнях, починаючи зі своїх заступників і закінчуючи завучами в школах. Це повинні бути люди-патріоти і люди-професіонали. Ніяких кумів-сватів-братів. І не кажіть, що таких ніде взяти. Це неправда. І не треба прикриватися необхідністю змінювати Конституцію. Змогли ж за півроку відтворити армію!І зробили це не рахунком кумів-братів. а рахунком добровольців! Таким же чином можна все зробити абсолютно в усіх галузях нашої країни. Але зробити це все можна лише згори вниз. Знизу, на першому і другому Майданах, народ продемонстрував. що він бажає змін і може їх втілювати у життя. Залишилося Президенту дослухатися до цього бажання і виконати волю народу. На жаль, цього не відбувається.Вже скоро мине рік, а куми, як і раніше, займають свою теплі місця і продовжують грабувати народ.

І друга сторона медалі, яка стосується нашого майбутнього - ще школа. Початкова, середня, вища. Ніхто і ніде навіть не говорить про першочергову необхідність змін саме там. Зміна міністрів-прокурорів-депутатів - це зміни сьогодення. А зміни в школі - це наше майбутнє. Як каже татарське прислів'я:" якщо до шести років людиною не став, то й до шістдесяти не станеш". Що відбувається в школах? Нічого доброго. Вчителі та керівництво зайняті рейтингами, а не вихованням добропорядних, працелюбних, чесних патріотів. Про вищу школу і казати годі - всі добре знають, що там навчають чому-завгодно, але не тим знанням, які студенти повинні отримати. Як будуть розбудовувати країну ці випускники? Звісно ж не за європейськими стандартами. Що робити? Гадаю - повністю змінювати все керівництво на всіх рівнях, а не тільки пару-трійку людей у міністерстві.Сьогоднішнє керівництво шкіл, вишів, райосвіти міськосвіти не виховає майбутніх громадян у дусі патріотизму і любові до роботи.

Які моделі успішних держав нам варто наслідувати для досягнення мети?

Я вважаю, що держава може бути успішною, лише в тому випадку, коли працівник на любому рівні - від президента до кухарки - любить свою справу і вкладає всі сили для її виконання, а злодій знає, що завжди буде покараний. Для мене прикладом такого працівника є Міхаель Шумахер. Свої мільйони він отримував, в першу чергу, завдяки важкій і наполегливій праці, а не лише завдяки таланту. І виконував він свою справу не заради грошей, а для досягнення вершин. Я впевнений, що кожна людина на Землі народжується з якимось талантом. Але лише незначна частина зможе цей талант розвинути і використати на користь собі і людям. І ми в нашій країні повинні збудувати освіту таким чином, щоб кожна людина після закінчення школи змогла знайти свій шлях у житті, який принесе їй, в першу чергу, задоволення від своєї справи, насамперед - духовне, а вже поруч з тим - матеріальне.

З приводу злодіїв мені подобається досвід Арабських Еміратів. Там досі існують тілесні покарання і смертна кара.Порушив правила дорожнього руху - отримай 40 ударів різками. Вкрав щось - залишився без руки. Скоїв тяжкий злочин - повісили на площі привселюдно. Ви скажете, що це негуманно? Негуманно стосовно кого? До злодія, який збив дитину на пішохідному переході та відкупився від ДАЇ? Чи до так званого бізнесмена, який вкрав у народа мільярди? До злодіїв не повинно бути гуманного поводження. Коли у Конфуція запитали, чи можна на зло відповідати добром, він відповів: " А чим тоді ви будете відповідати на добро? Добром можна відповідати тільки на добро, а на зло треба відповідати справедливістю!" От в Еміратах і немає одноруких людей, і правил усі дотримуються, і машини ніколи не зачиняють, і вже майже 10 років ніхто не був страчений. І весь світ знає, якою ця країна була лише 30 років назад і якою є наразі.

Коментарі