•  

Зміни в податковій інспекції

880

Майже на 1,5 млрд. грн. поповнили бюджет платники податків міста  у 1 півріччі 2016 року

«До державного бюджету від платників м. Полтави надійшло 770 мільйонів гривень податкових платежів. До місцевого бюджету податковою інспекцією м. Полтави за 6 місяців поточного року мобілізовано 663 мільйони гривень. До бюджету міста Полтави платники податків сплатили 556 мільйонів гривень, що на 184 мільйони гривень більше за відповідний період минулого року» – підбив підсумки роботи за І півріччя в.о. начальника ДПІ у м. Полтава Дмитро Мельник.

Як свідчить динаміка надходження до міського бюджету на 109 мільйонів гривень у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року зросла сплата податку на доходи фізичних осіб та склала 345 мільйонів гривень, що становить 62 % в загальній сумі надходжень міського бюджету. На 21 мільйон гривень більше сплатили суб'єкти господарювання, які працюють на спрощеній системі оподаткування, у 1 півріччі 2016 року від них надійшло майже 64 мільйони гривень. Із цієї суми приватними підприємцями сплачено 48 мільйонів гривень єдиного податку, решту 16 мільйонів гривень – забезпечили юридичні особи.

Платники земельного податку та орендної плати за землю сплатили до бюджету міста майже 74 мільйони гривень, що на 24 мільйони гривень більше ніж минулоріч.

За рахунок акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) міський бюджет поповнився на 52 мільйони гривень, ця сума перевищує показники 2015 року на 19 мільйонів гривень.

До уваги платників! Нова форма звітності з ЄСВ за червень

Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертає увагу платників податків, що починаючи з 1 липня 2016 року Звіти за звітний період «червень 2016 року» та Звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою затвердженою відповідно до Порядку та відповідно до затвердженого формату.

Нові електронні формати Звіту розміщені на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/ Інформаційно – аналітичне забезпечення/ Реєстр електронних форм податкових документів.

Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.

Також підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами платник єдиного внеску матиме можливість скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua).

Нові сервіси в Електронному кабінеті платника

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що з 1 липня поточного року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мають можливість підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості Електронного кабінету платника забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

- податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за формою №1ДФ);

- звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються у режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Нагадуємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати в Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Полтаві за адресою: вул. Європейська, 155, каб. №1.

Протягом 2016 року полтавці перерахували на потреби армії майже 70 мільйонів гривень

військового збору

Як відомо, відповідно до законодавства з серпня 2014 року в Україні було запроваджено військовий збір. Тобто, з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об'єкта оподаткування.

Протягом 2016 року на підтримку української армії від платників м. Полтави надійшло 69,2 мільйонів гривень військового збору.

Суми ПДФО та військового збору із задекларованих доходів

необхідно сплатити до 1 серпня

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України громадяни, які задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня 2016 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

Адже, відповідно до статті 126 Податкового кодексу у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відділ організації роботи

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Коментарі