•  

«Департамент охорони здоров'я Лисака» не бентежить епідемія грипу у школярів

2310
«Департамент охорони здоров'я Лисака» не бентежить епідемія грипу у школярів

Зростання захворюваності на грип не повинно викликати паніки, адже в сьогоднішніх економічних реаліях це створить зайві заворушення серед населення. До такої думки можна прийти, споглядаючи нові ціни на антибіотики та найпопулярніші противірусні та протизастудні препарати.

Найбільш уважні з вас, у вирі подій, що прокотились Україною цієї зими, змогли помітити, що цього року обійшлось без звичної епідемії грипу, яка з року в рік справно приходила в середині зими - на початку весни.

Можливо, що цього часу нам просто пощастило і для масової епідемії були просто несприятливі умови. Або люди почали більше дбати про власне здоров’я. Але є й інший варіант. Відсутність епідемії цього року може бути нічим іншим, як маніпуляцією на тлі здорожчання ліків та погіршення фінансового становища українців, що в свою чергу мало б привести до значного напруження серед населення. Тому, здається, найкращим способом вирішити проблему - МОЗ обрав замовчування цього питання.

Нещодавно у Полтаві пройшло засідання надзвичайної протиепідемічної комісії за участю медичних працівників, відповідальних керівників районних в місті рад, керівників управління освіти, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, управління розвитку підприємницької діяльності, відділу транспорту і зв’язку.

Засідання було скликане тому, що протягом останніх кількох тижнів у місті спостерігалось динамічне зростання показників захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції. Статистичні дані говорять, що на початок місяця область була дуже близькою до оголошення епідемії: захворюваність зросла на 22,6%, порівнюючи з попереднім тижнем. А в окремих районах показники майже досягли епідеміологічного порогу.

Всього, за тиждень до наради, в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 9 тисяч 965 осіб.

Захворюваність серед дітей збільшилась на 22%, порівнюючи з попереднім тижнем, показник захворюваності школярів зріс за тиждень на 24% і становив 259,2 на 10 тисяч, що лише на чверть нижче епідеміологічного порогу для даної групи населення. При цьому, захворюваність школярів у районах була в 3,5 разів вище, ніж по області.Госпіталізовано близько 300 хворих.

Заступник міського голови Світлана Порохня зазначила, що до можливої епідемії грипу всі причетні служби готувались заздалегідь. У лікувальних закладах відпрацьована схема надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності грипом та ГРВІ; проводилась активна профілактична робота медиками первинної медицини; визначена госпітальна база для надання медичної допомоги цій категорії хворих, якою є 5-а міська клінічна лікарня. Восени торік сесією міської ради цьому лікувальному закладу було виділено додаткові кошти у сумі 60 тис. грн. на створення запасу медикаментів для лікування хворих з ускладненими захворювання.

І це беззаперечний плюс. Але одними лікарнями та їх «підготовкою», яка скоріш за все, як завжди існує тільки на папері, справа не обмежується. Зателефонувавши в кілька полтавських шкіл, «Останній Бастіон» зміг дізнатися, що рівень хворих в них дітей свідчить про певне замовчування чи применшення рівня захворюваності в місті. Адже кабінети та парти напівпорожні – на заняття ходить по 5-7 школярів з класу.

Але «департамент охорони здоров'я Лисака» всебічно заперечує подібні цифри, щоб не створювати зайвий раз паніку, і причини тому досить прості. Найбільш вірогідним є повна неготовність полтавських лікарів до запровадження епідеміологічного стану. Адже це зайві витрати та зайві пояснення, чому все знову зроблено лише на папері, куди та до чиїх кишень цього разу пішли гроші на боротьбу з ГРВІ та грипом.

Скільки коштує хворіти на грип в Полтаві

Вочевидь, людям доведеться самотужки боротися з вірусними інфекціями цієї весни. А враховуючи шалений стрибок на медикаментозні засоби лікування, це справа не з легких. Відвідавши полтавські аптеки та подивившись ціни на 15 найбільш популярних противірусних препаратів, виявилось, що діапазон їх цін коливається від 100 до 300 гривень. А це лише частина лікування. І боронь боже, щоб все пройшло легко і без ускладнень, адже ціна на дієві антибіотики може сягнути 1000 гривень за ампулу, при умові, що курс лікування складається з 30 таких ампул.

Спроба запитати чому і з якої причини начальника департаменту охорони здоров’я при Полтавській ОДА Лисака Віктора Петровича не цікавить питання росту цін на препарати, які в сьогоднішню пору року є найбільш необхідними для населення, закінчилась як завжди безрезультатно. Хто ж з чиновників працює у п'ятницю?

Тож полтавцям лишається сподіватись, що зростання рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, що спостерігається нині в області, є сезонною хвилею епідемічного підйому. Тож розраховуємо на гарну погоду і власні сили у боротьбі за своє здоров'я і здоров'я своїх дітей. Бо навіть головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська вважає, що найоптимальнішим способом уберегтися від грипу та ускладнень, спровокованих тими штамами, які на сьогодні циркулюють (ураження центральної нервової системи, первинна та вторинна пневмонії, бактеріальні ускладнення тощо) є лише імунопрофілактика.

Олександр Сергєєв

Коментарі