•  

Зворотний бік прибирання, або як Жиденко відмив мільйони на облаштуваннні міста

10010
Зворотний бік прибирання, або як Жиденко відмив мільйони на облаштуваннні міста

Завтра, 25 квітня, відбудеться масштабна всеукраїнська акція-прибирання «Зроби Україну чистішою», до якої долучилися всі небайдужі українці, а також громадські заклади, підприємства, організації тощо. Як-то кажуть, святе місце порожнім не лишиться, отож для декого прибирання, а для декого – неабиякий піар і ще одна можливість відмити мільйони.

Так у Полтаві ще за три місяці до дати прибирання, коли ще лежали сніги, Лев Жиденко вже гучно заявив про серйозні наміри взяти участь у прибиранні. Але про таке прибирання із пересічних полтавців ще ніхто не знав. А дійсно, яку семантику має лексема «Толока», що фігурує на всіх бігбодах Жиденка в українській мові?

  • 1.Залишене під пар поле, що служить пасовищем для худоби – це перше значення слова, яке надає тлумачний словник нашої мови.
  • 2.Звичайно одноразова праця гуртом для швидкого виконання великої за обсягом роботи, на яку скликають сусідів, родичів, товаришів (без оплати, а за частування) – друге значення лексеми «толока». Звертаємо увагу на слова ОДНОРАЗОВА та БЕЗ ОПЛАТИ ЗА ЧАСТУВАННЯ.

Яке значення має тлумачення слова до прибирання, а тим паче, до грошей? Як би не було дивно, але пряме.

«Останній Бастіон» нарахував щонайменше 25 білбордів, на яких салатовими великими літерами «Нова Полтава» закликає всіх на толоку. Вартість одного білборда в залежності від місця розташування хитається від 1320 грн. на місяць. Що ближче до центру міста, то дорожчою є вартість оренди. Оскільки «Нова Полтава» гуляє на широку руку – її банери бачимо винятково у центральних і багатолюдних місцях (р-н Київського вокзалу, вул. Жовтнева, вул. Фрунзе тощо), то робимо висновок, що Лев Жиденко не пошкодував мінімум 33000 тис. грн. (але наголошуємо, що ця сума випливає з розрахунку на найдешевшу площу білборда). Тобто, тисяч 33 тис. грн. пішло на дешевий піар. За такі гроші можна було організувати принаймні 5-7 масштабних всеполтавських прибирань. Але хто що переслідує.

Не так давно, інтернет-видання «Полтавщина» й інші виклали репортаж, що Лев Жиденко виділив 6 тон салатової фарби, щоби розфарбувати двори міста (джерело: http://poltava.to/news/33321) цитата:

«…громадська платформа «Нова Полтава» закупила на загальноміську толоку (яку організувала) 6 тонн фарби салатового кольору…».

Що таке 6 тон фарби? Уявімо, що пів Полтави буде салатового кольору. Складається враження, що пан Жиденко йде від зворотного: головне – щоб місто було не сірого кольору, а там, хоч якого – немає різниці. Нав’язлива реклама «Нової Полтавщини – ніщо інше, адже салатовий колір – це колір цього об’єднання. Нумо тепер кожній громадській організації виділяти декілька тон фарби свого кольору. Що станеться тоді? Матимемо веселку, а не затишне й красиве місто.

Загалом, витрати Жиденка на «Толоку» складають близько 8 млн. грн. – порахував громадський активіст Сергій Чередниченко. Це, передовсім, рекламна атрибутика: пакети, листівки, банери, футболки, плюс фарба (6 тон, як-не-як не пошкодував), вантажівки, що везли, буцімто, інвентар на прибирання ще за пів місяця до 25 квітня.

І все б нічого, якби гроші пан Жиденко витрачав на СВОЄ прибирання зі СВОЄЇ кишені. Але ж ні.

Нещодавно депутат облради, директор стратегічного розвитку «СтандартЕнерго» разомі із поплічником Вороною та Головком продали Сарську ділянку Харківцівського нафтогазового родовища без аукціону. Орієнтовна вартість ділянки на аукціоні складала б понад 50 млн. ДОЛАРІВ, але депутати вирішили, що можна продати родовище «потрібним» людям значно дешевше (для бюджету міста, не для себе, звісно). Отже, місто недоотримало 50 млн. доларів у бюджет, а «Толока» отримала кілька мільйонів валюти для піару.

Зрозуміло, звідки в депутата Жиденка гроші, щоб оплачувати білборди й роздавати пакети з «наногречкою» - листівкою, ручкою й блокнотиком.

Замість висновку, хочеться поставити риторичне питання: «Чи БЕЗКОШТОВНА праця колективу людей на земельній ділянці – «Толока» справді БЕЗКОШТОВНА? І чи вартий один день всеукраїнського прибирання такого піару?»

ГО «Останній Бастіон» теж бере участь у прибиранні 25 квітня, але не робить із цього піару. Ми лише кількадесят людей, що долучилися до масштабної акції, щоби зробити наше місто чистішим». Ми не розміщували жодного білборду й не роздали жодного пакету. Ми – це ГО «Останній Бастіон», його учасники зі своїми сім’ями, студенти й викладачі ПолтНТУ й ПНПУ, археологи й історики. Це всі небайдужі полтавці, які хочуть зробити маленьку справу задля нашого міста.  

Коментарі