•  

День Незалежності 2019: стоп-кадр

770

З вашого, панове, дозволу, декілька побіжних зауваг до відзначення 28-ї річниці Незалежності суттєво сепарованим народом. Всупереч намаганням Зе'ко якомога швидше загнати зелену отару-73% до смарт-кошари і позатикати роти «тупим вівцям»(©), ділимося якими не є враженнями.

Згода – яким би удатним не вийшло дійство, сформатоване генітальною режисурою, ми, гріха не сховаєш, будемо прискіпливо шукати у діях, словах і намірах новоспеченого боунапартійчика огріхів, ґанджу і залишків шаурми на лацканах приЗедентського мундира.

Плям набачили достатньо.

Перша масна плішѝна. Якого ханатка тивун-огнищанин Богдан поперся до Сан-Тропе на чуже весілля 24 серпня?! Так-так, заспокойтеся, зеленуваті, бо, справді, і Порошенко шикував на Мальдівах. Було. То таке, що за свої гроші. У нинішнього першого-другого підЗе' теж є повне конституційне право на відпочинок коли і де заманеться. Не відміняти ж День незалежності України у зв'язку з весіллям близького йому юриста Довбенка на Лазурному березі Франції? Глава Офісу приЗе'дента Андрій Богдан знайшов компроміс: на весільній вечорниці в тамтешньому ресторані L'Opera тивун очолив процесію кращих дівчаток-служок народу, які з жовто-блакитним (дальтонічно-неграмотне бачення кольорів національного прапора приЗе' Зеленським – виділене автором) стягом і міні-файєрами несли шампанське… під звуки гімна України.

Як на нас, уявити когось ще незалежнішим від совісті важко. Маразм. Перегляньте відео https://style.nv.ua/znamenitosti/bogdan-vozglavil-shestvie-s-shampanskim-na-svadbe-v-sen-trope-foto-video-novosti-ukrainy-50039199.html

Друга пляма на віц-мундирі. Прецедент з блазенем у ролі президента неминуче буде екстрапольований на всю країну. На нас чекають ще ті номери. Не виключене створення хору на базі методики квартального виконання арії Кармен вже до наступної річниці Незалежності. Прикиньте, як гиготітиме плебс з усієї фракції слуг за роялем зі спущеним спіднім! Уявили солістом хору Руслана Олексійовича Стефанчука? А тому майстерно виконаний приЗе' патріотично-величальний спіч на Майдані перед погано відмобілізованими бюджетними масами ніяким чином не гоїть глибокої тривоги від підліткової легковаги зеленої влади, яка так швидко, знічев'я знову надвоє розпанахала Майдан. Оті пацанячі амбіції з Маршем гідності напротихід Маршу Захисників України можуть засльозити лише хворобливо-фанатичних вірян кумедіанта.

Ні, нас не тішить абсолютна перевага самоорганізованих на свій парад українців перед «верствами народу», примусово зібганими на перегляд бадоєво-коляденківської попси. Культивування у ранзі національної ідеї пацанського принципу «погнали наші городських» неминуче призведе до втрат як серед городських, так і серед наших.

Третя, вже ніби й не пляма. Бо світла, як те світельце (сонячний зайчик українською). Це ми про групову світлину наших президентів на святкуванні Дня Незалежності. Переважно усміхнені мужі (а коли той пан Ющенко посміхався?) з шампанським у керівних правицях вперше разом чекають на виліт зозульки з апарату Соні Кошкіної з «Лівого Берега».

Уважніші, ви помітили незавершеність портретної композиції? Одного «пана» у шерезі верховників бракує – до Ростова-на-Дону не долетить і соніна зозулька. Це ми так залякані, чи й направду страхи не вигадані? Як би не порідів оцей гарний з усіх боків шерег до наступної річниці свята – адже симптоматика наслідування нині першим справа кроків того, котрий трохи раніше став лакуною на нових часах України, згонить посмішки з решти президентських ликів.

Святкуймо далі, колеги. Легкого вам похмілля.

Вадим Демиденко