•  

​ГПУ взялася за тих, хто заважає розкриттю справ по Майдану - Шокін

110
​ГПУ взялася за тих, хто заважає розкриттю справ по Майдану - Шокін


Генпрокуратура стартувала розслідування діяльності тих співробітників ГПУ, МВС та СБУ, які перешкоджали розкриттю злочинів проти євромайдану

Генеральна прокуратура України розпочала розслідування за фактом перешкоджання з кінця 2013-го по початок 2015 посадовими особами ГПУ, МВС та СБУ розслідування злочинів проти євромайдан. Про це сьогодні на брифінгу повідомив генпрокурор України Віктор Шокін.

Виробництво ведеться за частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Шокін зазначив, що в ході роботи над створенням реєстру виробництв з розслідування злочинів проти євромайдан було встановлено, що не всі керівники правоохоронних органів сприяли розслідуванню цих злочинів, а деякі з них навіть перешкоджали.

"Генеральною прокуратурою України внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань дані про вчинення зазначеними посадовими особами - мається на вигляд прокуратури, МВС і СБУ - злочинів за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України", - сказав він.

Генпрокурор уточнив, що мова йде про перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки.

Також Шокін повідомив про те, що за його наказом в ГПУ створено управління з розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів, які перешкоджали розслідуванню злочинів проти євромайдан.

Це управління буде складатися з трьох відділів. Перший займатиметься розслідуванням злочинів, скоєних співробітниками прокуратури, другий - скоєних співробітниками СБУ, третій - злочинів, скоєних співробітниками МВС.

"На жаль, такі факти встановлені й буквально з сьогоднішнього дня буде укомплектовано це управління, призначений керівник управління, керівники підрозділів, слідчі", - додав він.

Глава відомства також підкреслив, що розслідувати дані виробництва не завадять посади співробітників правоохоронних органів. "Якщо в діях посадових осіб будуть виявлені ознаки злочину, вони неодмінно будуть притягнуті до відповідальності, відповідно до законодавства", - запевнив він.

Генпрокурор попросив всіх, кому відомі факти перешкоджання співробітниками правоохоронних органів в розслідуванні злочинів, скоєних проти Майдану, звертатися із заявами в ГПУ.

Нагадаємо, кількома тижнями раніше повідомлялося, що українські слідчі не знайшли достатніх доказів того, що 20 лютого 2014 на Інститутській, під час розстрілу майданівців, були задіяні снайпери або ж притягувалася якась "третя сила". Також Шокін заявив, що команду відкрити вогонь по протестуючих на Майдані взимку 2014 віддавав особисто колишній президент України Віктор Янукович.