•  

Гра ферзем «нав Чапаєва»

440

Ми зазнали ще однієї відчутної втрати, українці. Спеціальний представник США по Україні Курт Волкер у якийсь момент перестав розуміти дії влади у країні, якій він, як ніхто інший, допомагав встояти на не вельми твердих ногах і не у вельми погідні часи.

Крицева позиція, гостра і своєчасна реакція, виважена і мудра аналітика явищ і ситуацій, об'єктивна оцінка осіб. Власне і його відставка стала взірцевим кроком чесної і принципової людини. Прикро. Отакого би нам президента.

Якось навіть і негарно ставити поряд з оцією болючою новиною ще одне кадрове повідомлення – Олександра Данилюка буде звільнено з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України одразу по прильоту Зе із «фурорного» вояжу до центрів світової політики. Інсайди, люди з оточення в один голос запевняють, що відставка особи, яка у період виборчих ігрищ кавеенщиків стала чи не єдиним представником здорового глузду у команді Зе, ніяким чином не пов'язана з браком місць у президентському аероплані на рейс Бориспіль-Вашингтон. Навіть люди, котрі розуміються на банальних маніпуляціях з конвертами від попередника, ще не готові присягтися на Пересопницькому, що було раніше – чорний фломастер Зе поверх прізвища Данилюка у списку допущених до ООН і Трампа, чи заява опального оборонця про звільнення?

Як на нас, біда в іншому. Не важливо, зрештою, наскільки зеленим стало нутро професійного фінансиста за останні півроку, страшить те, що команду коміків залишають особи хоч би з якимось пристойним минулим. Не уникаємо можливості засвідчити свій ідеалізм – якого дідька таким особам пхатися у квартальні лави весільних тамад, фотоілюстраторів і татуїстів? Отримав, пане Данилюче? Прийміть наші співчуття.

Богдан зачищає шахівницю. У ендшпілі свиту гратимуть винятково пішаки. Звісно, дивитися на гру шаховими фігурами «нав Чапаєва» (перепрошуємо за нашу сільську стилістику слобожанина) гірко і боляче. Навіть плебс реально в шоці.

Вадим Демиденко