•  

Кадрові зиґзаґи полтавського управління ДБР

770
Кадрові зиґзаґи полтавського управління ДБР

Харківський окружний адміністративний суд поновив на посаді директора теруправління Державного бюро розслідувань Володимира Тимошка, визнавши наказ про звільнення Тимошка з посади протиправним.

Рішення було прийняте 8 серпня, а 12 серпня воно було опубліковане на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

Голова ДБР Роман Труба звільнив Тимошка з посади 28 травня цього року. Причиною звільнення було невідповідність займаній посаді та недостатня професійність. Про це заявив сам Тимошко, коментуючи, що це рішення є незаконним.

Володимира Тимошка призначили директором теруправління ДБР, що розташоване у місті Полтава 30 листопада 2018 року. Роман Труба встановив йому випробувальний термін 6 місяців. По його завершенню Тимошко позбувся своєї посади.

Незадоволений даним рішенням Тимошко подав заяву до суду й той задовольнив його позов та відновив його на посаді директора ДБР у Полтаві з огляду три обставини:

1. Директор не узгодив дане рішення з Конкурсною комісією, адже Тимошко був обраний за конкурсом, тому й рішення має бути прийняти після узгодження з комісією. А Труба цього не зробив, що суперечить закону «Про Державне бюро розслідувань».

2. Директор ДБР не узгодив рішення про звільнення зі своїми двома заступниками. Це теж порушення закону. Обидва заступники стверджують, що дізнались про відсторонення Тимошка з посади дізнались вже з відповідних публікацій. Тим більше, в наказі про звільнення не було посилання на консультації з замісниками.

3. Директор ДБР не попередив вчасно суб’єкт звільнення про таке рішення. Труба призначив дату звільнення 28 травня, надіславши лист 21 числа, проте лист повернувся до ДБР 23 травня, вчасно не надійшовши. А по закону «Про державну службу» очільник структури має попередити про звільнення свого підлеглого за сім днів. Ця вимога теж не була дотримана.

Згідно рішення суду Володимир Тимошко міг повернутися до виконання своїх обов’язків з 8 серпня, проте він досі на лікарняному – ще з травня.

Рішення може бути оскарженим упродовж 30 днів у Другому апеляційному адмінсуді.

До слова, Володимир Тимошко працює в органах внутрішніх справ з 1999 року. Починав свою службу зі слідчого Київського РВ ХГУ УМВС України в Полтавській області. В листопаді 2016 року він очолив ГУ НП в Харківській області. В жовтні 2017 року Тимошка перевели в Полтаву очолювати слідче управління ГУ Нацполіції Полтавщини.

Слід нагадати, що другий слідчий відділ територіального управління ДБР, юрисдикція якого поширюється на Полтавську, Харківську, Сумську та Дніпропетровську області, очолює син опального екс-начальника обласної поліції Дніпропетровщини Олександр Глуховеря. На цій посаді він з січня 2018 року. До цього він працював у прокуратурі Дніпропетровської області.

Ігор Давиденко