•  

Льовочкін створив «наслідницю» Партії регіонів

1090
Льовочкін створив «наслідницю» Партії регіонів

Замість Партії регіонів виникне ще не один подібний проект. Серед таких ми уже можемо спостерігати таку партію. Про цей проект поки що не говорять на кожному кроці, але це лише питання часу.

Мова йде про новостворений проект Партію розвитку України екс-очільника Адміністрації Президента Віктора Януковича Сергія Льовочкіна. Сам Льовочкін та його команда з адміністрації самоусунулися у грудні 2013 року під час трагічних подій на Майдані. Пізніше Янукович особисто звільнив Льовочкіна з посади глави Адміністрації Президента.

Та все ж екс-глава АП досі впливає на політичні процеси в країні, хоча і зник з інформаційного простору буденності. Проте вже в квітні-травні з’явилася інформація про створення власного проекту на базі Прогресивно-демократичної партії.

Уже в червні відбувся установчий з’їзд, на якому Прогресивно-демократична партія була перейменована в Партію розвитку України. Головою Національного комітету новоствореної партії Льовочкіна було обрано народного депутата України, екс-представника президента Януковича у парламенті, у минулому регіонала, Юрія Мірошниченка. Виконавчий комітет партії очолив екс-заступник Адміністрації Президента Януковича Сергій Ларін.

Наразі партія робить акцент на розвитку регіональних партійних структур. Та вже за півтора місяці проект активізувався в соціальних мережах та Інтернеті.

Судячи із заяв, Партія розвитку України орієнтується на електорат східних та південних регіонів України, мешканці яких були потенційними виборцями Партії регіонів. Основна тема меседжів партії: необхідність мирних переговорів на Донбасі.

«Влада повинна створити посаду міністра з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Такий міністр має вести переговори про припинення протистояння, про вирішення проблемних питань у регіонах, які з кожним днем наближають не тільки Донбас, а і всю країну до катастрофи», - говорив у одній із своїх заяв Сергій Ларін.

За повідомленнями у пресі, під час з’їзду, один із членів партії Льовочкіна – екс-керівник Національного Інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв висловив ідею проведення мирних переговорів з усіма, у кого є автомат Калашникова і п’ять бойовиків.

Не уникають у партії і чисто популістських обіцянок, такими як підвищення виплат по догляду за дитиною до трьох років до прожиткового мінімуму.

Очевидно, що Партія розвитку України розрахована на тривалу перспективу. Та все ж, використовуючи усі можливі політичні технології та високий рівень фінансування, за коротку виборчу кампанію партії не вдасться набрати більш ніж 5% голосів виборців (це приблизно 1 мільйон осіб).

Швидше за все, партія не буде будуватися за лідерським типом. Сергій Льовочкін та його команда спробують зайти у владу з потужною системою підтримки на місцях. Основний акцент буде робитися на місцеві вибори 2015 року.

На цих виборах ПРУ, швидше за все, не набере необхідної кількості голосів виборців. Однак у цьому й полягає основна задумка: Льовочкіну і його команді необхідний плацдарм для власної участі у великій політиці в майбутньому. Або, як завжди, вигідний інвестиційний ресурс, який в будь-який час може стати хорошим товаром для угоди з іншими «видними» політичними гравцями.