•  

На Формулу-1 – із самокатом

220

Нарешті нас познайомили хоч би з якимись віхами спурту нової команди скоморохів. Декілька зауваг дилетанта до першого (і, сподіваємося, останнього) п'ятирічного плану по-всьому таких же дилетантів, бо окреслені зеленими економістами рубежі нагадують поспіх голих у реалізації основного інстинкту.

Спершу звертаємо увагу легковірних земляків на невтішні новини з Піднебесної. За інформацією пана Жебрівського на «Прямому» чи не дюжина тамтешніх регіональних мандаринів змушені були залишити посади, і добре, що з головами на плечах – китайські традиції зазвичай незрівнянно жорстокіші до незгодних з лінією КПК. Хлопці полетіли з посад губернаторів за сім (!) відсотків річного зросту ВВП. Сім відсотків! Наші кормчі ввели у глибокий транс залюблену у «Сватів», Лисого з Юзеком і нестандартне виконання рояльних опусів масу лохів обіцянками сорока відсоткового зростання економіки за п'ять років. Себто, підліткова команда економістів запланувала щорічно прискорюватися на рівні приблизно шести з хвостиком відсотків. Ні, просте ділення 40 на 5 тут, кажуть фахівці, чомусь не доречне. Їм видніше.

І до чого тут «кінці епох», «прориви», «реформи», якісь амбіції? Якщо сусідська Польща чомусь вирішить почекати на нас і національним курсом проголосить стагнацію, із заявленими темпами зростання Україна наздожене західних братів-слов'ян через п'ятдесят років. Зе на той час буде собачитися із журналюгами через не санкціоновану відеозйомку своїх першокласників-правнуків. То ж плани команди нікому невідомих гончаруків були б амбітними зі щорічним ростом ВВП щонайменше у 12-15 відсотків.

Менше з тим, Великий і з кожним днем Ще Більший Зе виграє в обох випадках. Доповзе український ВВП у 2024 році до 41 «динамічного» відсотка – станемо свідками небаченого фурору. У переписаних підручниках з теорії економіки прізвища наших геніїв Зе-Го стоятимуть поряд з корифеями Смітом, Ріккардо, Фукуямою і Лі Куан Ю. Не виключена поява на нашому національному Прапорі зеленої смуги, а на Тризубі – кавалка шаурми. Не вийде – професійно артикульованим гласом наш блазень скрушно повідомить, що з технічного прем'єра і брати було нічого.

Сподіватися, що самокат хлопчика Олексія Гончарука обжене болід Формули-1 із стайні пана Анджея Дуди не варто.

Вадим Демиденко