•  

Росія або продовжить дестабілізацію України, або почне масштабне вторгнення

110
Росія або продовжить дестабілізацію України, або почне масштабне вторгнення

Литовський політолог, доцент університету Миколаса Ромеріса у Вільнюсі Рима Урбонайте повідомила ЗМІ про російський вибір, що стоїть перед бандкерівництвом цієї країни.

Вона згодна, що Росія може напасти на Україну після 9 травня, коли завершиться шабаш перемогобісів в Москві, але не виключає ймовірності, що військові дії можуть початися в будь-який момент.

За її словами, посилення дій у східній Україні не вплинуть на «парад» не добитих свого часу Німеччиною російських агресорів, тому Росія атаку може почати в будь-який день.

«Потрібно дуже чітко розкласти ситуацію. У Росії в даний час два варіанти. Перший сценарій - ще більше дестабілізувати ситуацію по всій Україні, не провокуючи більш-менш серйозних західних санкцій. Потрібно підтримувати тліючий конфлікт на рівні минулих місяців. Санкції діють, і економічна ситуація в Росії насправді досить складна», - зазначила Урбонайте.

Погіршення економічної ситуації в Росії, скорочення резервного фонду може перешкодити цій недобитій країні вдаватися до активніших кроків, адже Захід може посилити санкції. Проте, політолог вважає можливим і протилежний сценарій - Росія візьметься за активні військові дії ще до 9 травня, прискорюючи крах України.

«Військові операції вимагають серйозних зусиль з боку держави. Тепер ми вже прекрасно бачимо, що довіра людей до влади в Україні - катастрофічна. Для української влади - це період виживання, бо з такою довірою дуже важко працювати. Якщо це триватиме, не виключена можливість другого Майдану. Можливо, що історія українського Майдану ще не закінчилася», - говорить Рима Урбонайте.

Вона також підкреслює, що другий сценарій був би випробуванням для Заходу, тому що Росія захоче перевірити, як далеко Захід дозволить їй зайти в українському питанні.

Відділ моніторингу