•  

А якщо долучити до нормандського процесу шамана Габишева?

330

Так, і ми, буває, вправляємося з лексикою на шкоду доступності змісту не вельми обізнаним з Вікіпедією кобищанцям. Послуговуємося настановами свого давнього і гарного вчителя, котрий сьогодні дав би пораду рекламним слоганом: «А ти підніми планку і відійди».

Це ми по-аматорськи про когнітивний дисонанс, як пограничний стан конфлікту головного і спинного мозку: перший наполягає на індуктивно-дедуктивному підході до явищ, подій і особистостей. Веде нас слідами Шерлока Холмса до здорового глузду. Другий мозок, відповідальний за опорно-рухову систему, норовить не заморочуватися «мислію», а рефлекторно зігнути організм у найвигіднішу, безболісну позу. Авжеж, будь-якому організмові зручніше стояти навколішки або гепнути на сідниці. Ну, є й ті гедоністи-пристосуванці, кому головний мозок жодним чином не указ: за найменшої нагоди валяться на спину! Лапками догори, бери – не хочу.

Забалакалися ми з вами, а дисонанс тим часом знову випалює надії.

Зе «дав чергового зуба» за глибоке і всебічне обговорення пропозицій Штайнмаєра у колі нормандської четвірки. За інших обставин (у країні – мир, при владі в Україні – професіонали, в Росії – якутський шаман Саша Габишев) чому б і не поговорити? Аргументовано, вкотре довести федеральному президентові Німеччини пану Франку-Ва́льтеру, з потрохами закупленому путіним, що його «формула» є чистісіньким плагіатом з мюнхенської змови «записних пацифістів» Гітлера, Муссоліні, Чемберлена і Даладьє.

Нумо, зелені ви наші, знайдіть навскидку відмінності в оцих реченнях: «Судетська область відділяється від Чехословацької республіки й передається Третьому Рейху» 1938 року виголошення і «Верховна Рада України спершу ухвалює закон про проведення виборів на території ОРДЛО, затим проводяться вибори на цій території» року 2016.

Наші мізки у дисонансі, оскільки різниця полягає лише у географії території капітуляції – через підняті догори європейські «лапки» на спину тоді лягла Чехословацька республіка, зараз лягає Україна.

Згодні, що нас хлібом не годуй – дай поговорити. Тим паче – є про що. Але у контексті перманентної здачі нинішньою трупою продюсерів інтересів і позицій країни в режимі «супершвидкої насті», розмови про штайнмаєрську «формулу» загрожують можливістю почути «Славься, Отечество, наше свободное / Братских народов союз вековой» під банею на Грушевського вже до кінця року. У пакеті з уведенням ринку землі.

Застрашення реальні. Українців ламають через коліно ще з часу появи клоуна на виборчому полі, але з літа ламають з особливою пристрастю і лукавою винахідливістю.

Читаємо, зокрема, нещодавні розумування служки народу пані Ірини Верещук, і за лагідністю побажань та щирих вболівань за долю всуціль зросійщених донбасят неозброєним оком патріота видно капітуляцію. Не хотіли би бути звинуваченими у маніпуляціях з контекстом, тому викладаємо зміст конспективно. Пані з голубом у простягнутих до східного електорату руках хоче запровадити ходіння гривни окупованою територією, хоче максимально спростити (читай – відкрити настіж лінію розмежування) процедуру отримання українських пенсій громадянами ОРДЛО і першого паспорта дітьми на окупованих територіях, перетворення сірої зони контакту чи не на «територію смартфону». І хто би отакого не хотів?! Та цього не хоче путін.

Тому й суперправильні заяви Зе за чіткого усвідомлення неприйняття їх путіним є не більше ніж блефом задля рейтингу. Виступаючи сьогодні у Києві на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) президент тактовно натякнув: «Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців на Донбасі. Я знаю, що минулою владою обговорювалися ці питання і структури, як запровадити миротворчу місію. Я обережний, тому що не хочу, щоб на Донбасі був сценарій Абхазії чи було Придністров'я».

Джерело: https://censor.net.ua/n3148204

Не всі зрозуміють і підтримають радикалізм, до якого все більше схиляється автор, щодо визнання безальтернативності заморожування ситуації на Донбасі на кшталт Придністров'я. Доки до Кремля не дістанеться шаман Габишев, а він чимчикує батьковими кіньми – це дуже довго, якщо взяти до уваги вільні для дихання простори і бездоріжжя, розмови про будь-які, вигідні Україні формули передчасні. Пані та панове верещуки із зеленськими, от ви що – серйозно вірите у згоду путіна на ваше миролюбство?!

Вадим Демиденко