•  

Захід грає з Росією в шахи, а Росія в покер

110
Захід грає з Росією в шахи, а Росія в покер


Радник міністра оборони Латвії, колишній глава політичної поліції Яніс Кажоціньш заявив, що не виключено, що в Латвії є люди, в тому числі в структурах держуправління, які співпрацюють з російськими шпигунськими службами.

Поліцейський зазначив, що в Латвії працюють російські шпигуни, і нагадує, що свого часу латвійські органи держбезпеки допомогли естонським колегам виявити шпигуна, який працював на Росію і заподіяв значної шкоди НАТО.

«Тому завдання зовнішньої розвідки полягає в тому, щоб дізнаватися, що думає потенційний противник і як він може діяти. Як сказав свого часу Генрі Кіссінджер, Захід грає в шахи, а Росія - в покер, тому завдання Заходу полягає в тому, щоб дізнатися, які карти Путіна », - заявив Кажоціньш.

У публічній частині звіту БЗС за минулий рік не відзначається, що співробітники держуправління шпигували на користь Росії, але йдеться про те, що з урахуванням членства Латвії в ЄС і НАТО і її географічного положення найактивніше працювали проти Латвії в 2014 році російські шпигунські служби.

«Латвійська молодь і студенти, особливо учні в Росії, перебувають у сфері інтересів ФСБ. Шантаж і погрози періодично використовуються, щоб забезпечити співпрацю з бажаними особами », - йдеться в доповіді.