•  

Зе!вправи з Кодексом законів про працю

440

«По-перше, що там було – Богдан пішов у відпустку. Я навіть не знав, куди він їде, це не моя справа. Він пішов у відпустку, і це було не 24-го. Це важливо розуміти, що він не приїхав саме у День Незалежності в Сен-Тропе. Він поїхав за 4 чи за 5 днів. Це його відпустка офіційна. Ми домовились – я підписав відпустку, є папери. Він на 24-те був запрошений на весілля до свого товариша чи когось, я не знаю цих людей», ‒ Президент України Володимир Зеленський про вчинок глави Офісу Президента Андрія Богдана, юриста за фахом.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3145746

Оскільки ваш покірний слуга усе трудове життя топтав стежки з Кодексом законів про працю під пахвою, має право на заувагу. Та й те: тепер же кожен з нас президент, лише один випадає з нашого ряду – приЗе!.

Не брешіть, пацани. Все ви, чужі Україні люди, знали – і куди їде президентська правиця, і що збирається подарувати елітному жере…, перепрошуємо, жениху, і що 24 серпня народ країни із сімдесятьма трьома відсотками непевних включно буде святкувати свій День незалежності. Хіба що параметри ескорт-дівиць, котрі дефілювали весільною залою у Сен-Тропе, приємно здивували Богдана аж до тієї межі, що він не стримав шалу і випхався поводити модельну вервечку між столами.

«Він не міг бути, як один із реальних, потужних людей у владі і друга людина після мене зараз, коли ще немає уряду, і він не має права на День Незалежності своєї країни в Сен-Тропе гуляти. Я думаю, що він неправий. Чи порушував він закон? Не порушував. Але я думаю, що не все законами міряється (виділено нами – авт.). Але спеціально на День Незалежності, хочу захистити його в цьому питанні, він не їхав у Сен-Тропе, хоча він неправий», ‒ наплів Зе, звично змішуючи божий дар з яєчнею.

Джерело: https://censor.net.ua/ua/n3145746

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про відпустки». Стаття 10. Порядок надання щорічних відпусток. …Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

Єдиною, на наш погляд, підставою для надання главі офісу президента відпустки до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві є наявність у Богдана «…путівки (курсівки) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування» з рекомендаціями профільних лікарів оздоровитися саме на південному узбережжі Франції.

Решта передбачених Законом умов Богдану не підходять: дружина не перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами, дякувати богу, не йдеться про інвалідність, про вісімнадцять років, навчання, сумісництво, обіймання посади президентського тіуна «за переведенням» тощо. Тому для сатисфакції юрист і пан Богдан має виставити на сайт Офісу приЗе бланк відрядження з печатками адміністрації ресторану L'Opera і завіреною у Раді Європи довідкою про профільний статус ресторану як лікувального закладу.

Або ми чогось не знаємо.

Та, колеги, ми ж прекрасно розуміємо, що не в формальних підставах діло. У нормальній установі, на нормальній фабриці, у нормальному товаристві спільного обробітку землі нормальному працівникові нормальний керівник завжди піде назустріч і дасть день-другий на нагальні потреби.

Мова, Зе, не про те, знав чи не знав Президент, куди їде його одесниця. А про безсовісну поведінку нахабної людини, котра повинна була днювати і ночувати на Хрещатику, виконуючи свої безпосередні обов'язки організатора державного свята. А натомість – смачно і з видимим задоволенням плюнула у вічі країні, її народу, своєму щасливому електорату. Забризкало і віц-мундир клоуна. Щоправда, плям на ньому вже не злічити.

Вадим Демиденко