•  

Зовнішньо-сингулярна політика

220

Похаплива українська «реконкіста» невідомо якого дідька і від чого, здійснювана зеленою командою, не залишає безробітними як професійних медійників, так і нас – диванних спостерігачів за країною, яка, заскочена «швидкою настею», рвонула до Щастя семимильними кроками. З єдиною на всі сімдесят три відсотки думкою – хоч би успіти.

Переслухайте, колеги, ще раз номер блискучої декламації на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у виконанні Зе, і пошкодуйте Нострадамуса. Над чиєюсь чужою зафошканою (якщо буде дозволено – zadristanoju) вітчизною і покепкували би, особливо не зловтішаючись, бо смішки смішками з попової кішки, а коли своя ґиґне – таки сльозуємо.

Щодень зелені вожді продовжують смішити загал. І, панове, не прискіпуйтесь до нашої братії, котра, буцімто, надарем чіпляється до кожного епохального дійства чи слова блазня та його свити. Адже кожному з нас своє робить: кому вищати у захваті від бандитського нальоту попандопулів на Конституцію і здоровий глузд, а кому – указувати на це пальцем.

Наразі «причепимося» до україно-американських стосунків. Чекати на те, що й тут таки розвидниться, нам залишається не довго: на суперовому зовнішньополітичному напрямку віднедавна працює позаштатним радником зелений рекрут з містико-хіромантичною кваліфікацією – глава київського Університету Сингулярності пан Ігор Новіков.

Характеристику черговому пилипоконопельному дипломату можна було б обмежити однією його власною фразою. Виявляється, що у попередників, звісно, недолугих, найбільшим провалом були … стосунки України зі США. «Тому Президенту Зеленському ці стосунки доводиться будувати практично з нуля», ‒ самозакохано і безапеляційно заявив дипломат від ліній на долоні і постійний співрозмовник зі штучним інтелектом пан Ігор. Не дивно, що до слуг народу цей практикуючий футуролог пристав, зачарований відсутністю у нової влади прощілини між прийняттям рішення і початком його виконання. Провидцеві найбільше імпонує метод владної клоунади у кадровій політиці: сьогодні вирішили «міняємо губернатора», завтра у Дніпрі (далі – за списком) свято. З півасиком і неодмінною шаурмою.

Оскільки хайп, піар і самореклама є для сучасної футурології чи не основним і єдиним сенсом існування у ранзі інноваційної гуманітарної галузі, набутки пана Новікова ой як прислужаться Слугам. Дипломат на громадських засадах позиціонує себе як людину, котра не лише здатна спрогнозувати будь-який сценарій розвитку подій, а й обрати найоптимальніший. Як на нас, оця явно завищена самооцінка «відповідального за відносини зі США» футуролога заважає не тільки організувати візит Зе до Білого дому, а й хоч би деінде перетнутися з міграційними перельотами світом непередбачуваного Трампа.

І. Новіков про омріяний і з цілої низки причин поки що неможливий (Коломойський, Лєщенко, Демпартія, вибори 2020, Байден із сином тощо) візит: «Я гадаю, що цей візит повинен зрушити чимало процесів з мертвої точки. У найближчі п'ять років ми маємо побудувати стосунки, коли ми не на словах, а на ділі станемо одним з головних партнерів США в Європі». Муляє слава Колумба, чи що?

Ну, а попереду у громадського дипломата Новікова висадка делегації Зе на Плутон, україномовні гумові ляльки для секс-шопів і візит Трампа на Сорочинський ярмарок.

Знаєте, невідомо, хто більше країні зашкодить – поведений на рὀботах і освоєнні Марса футуролог Ігор Новіков чи de faсto сєпар Вадим Пристайко. А вони ж працюють у тандемі.

Вадим Демиденко