•  

Активність громади компенсує слабкість влади

2530
Активність громади компенсує слабкість влади

Уважаю, що керівництво облради створило штучний конфлікт на сесії облради: незрозумілі перерви, недопуск депутатів на виступ до трибуни, обвинувачення активістів, спроби провести закрите засідання - і це лише вершина айсбергу абсолютної неспроможності влади. 

Голова ради - слабкий, як морква, не здатний справитись з опором громадськості. Тому все, що зміг зробити це оголосити перерву. Навіть дві. Намагався створити комфортні умови для себе.

Дякувати депутатам вони не дали цього зробити. Депутати виглядають набагато зрілішими, ніж хлопчисько, що ними керує.

Останнім часом все помітнішим стає здивованість усіх керівників та посадовців, переїхавших на Полтавщину з інших областей щодо активності полтавців у вирішенні питань життєдіяльності області.

Саме суперечки між активістами (я би назвав їх конкуренцією), показують те, що Полтавська громада «росте» надшвидкими темпами! Нове покоління громадських діячів приходить на замін пост-совкових, звикших «не висовувати носа», щоб бути корисним можновладцям.

Це важко збагнути тим, хто всякими (іноді не дуже законними) способами рвався до влади і не може змиритись що треба рахуватись з чиєюсь думкою!

Нерівномірне «дозрівання» громади в різних регіонах в силу різних причин, приводить до непорозумінь при «міграції» чиновників. Звикші до «авторитарних» методів в інших областях та до вседозволеності, можновладці намагаються на свій лад перекраювати все і в тих областях, куди їх закидає жага до влади.

І тільки сильне громадське суспільство здатне дати відпір таким діям

І тоді ці «варяги» використовують те, до чого вони звикли: до послуг політтехнологів, для боротьби з волевиявленням. Наглядним прикладом була остання сесія, коли керівник облради зі своїми політтехнологами намагався зіштовхнути між собою громаду і тим часом «протягти» вигідне собі рішення!

Головною ціллю цієї «брудної гри» було перевести сесію в закритий режим! Для чого? А чи не тому, що розглядались важливі газові питання, проти яких прийшла більша половина зали! Розрахунок був саме на те, щоб «пропхнувши» на закритому засіданні газові питання, потім спровокувати цю половину, нацькувавши на іншу половину зі звинуваченнями в тому що це сталося саме через їх «лобіювання»!

Чи не приїзд на наступний день прем’єра і був «стимулом» голові облради, догодити «дорогому гостю», подавши на «блюдці» газові родовища?! І чи не тому, від депутатів утаємнили цей приїзд, щоб не бачили урочистого звіту? Невже депутати не зрозуміли, що за їхніми спинами голова ради та адміністрації хотіли «за принципом згоди мовчки» роздерибанити область?

А не вийшло!

Бо на сторожі області Громада!

Ласкаво просимо на Полтавщину, шановні гості:)!

Олександр Лещенко