•  

Допоки при владі буде людина, яка не відповідає за свої слова й обіцянки, про закінчення війни не може бути й мови

440
Допоки при владі буде людина, яка не відповідає за свої слова й обіцянки, про закінчення війни не може бути й мови

«Допоки при владі буде людина, яка не відповідає за свої слова й обіцянки, про закінчення війни не може бути й мови».

Огляд подій світу, корупції у вищих ешелонах влади, проблем і перспектив України та Полтавщини від головного редактора «Останнього Бастіону» Геннадія Сікалова.

Місцеві вибори

На виборах міського голови в Полтаві, люди обирали не конкретних людей за прізвищами, а обирали між Сахарком, Аптечкою, Фарбою тощо. Тобто, обирали між технологіями.

Заборонив би пенсіонерам, яким понад 60 років брати участь у виборах. Вони пам’ятають систему СРСР. То була гарно побудована модель держави з поставленою економікою. Ми зараз не коментуємо устрій, тоталітаризм чи ідеологію. Тоді я знав, що обіцянкаи чиновників, від найменших за рівнем, до урядових, можна вірити. Зараз же ми чуємо обіцянки Президента і знаємо, що вони не виконаються. Те саме можна говорити про переважну більшість чиновників.

Полтавські виборці стояли перед відкритим шлюзом. Більшість пішла покращувати своє майнове становище – отримувати 8 кілограмів цукру, аптечку й кілька літрів фарби й віник на додачу. Усвідомлював, що свідомі люди не йшли за цим, вони не підкуповувалися.

На жаль, багато розумних українців, зокрема й полтавців, виїхали. Це змушений крок. Влада навмисне заганяє суспільство в такі рамки, що інтелектуальний потенціал країни – люди, які можуть щось змінити, виїжджають за кордон. Інших влада фізично знищує. Уряду Порошенка-Яценюка потрібна керована сіра маса, яка буде жити так, як їй накажуть «згори».

Мій гарний друг, відомий політолог, сказав, що я маю бути вдячний за залишені тисячу голосів. Бо йшов не контрольованим владою. Мені взагалі б мали залишити всього три – мій, дружини й близького друга. Мовляв, щоб зрозумів, що значить боротися з владою. Тому я дійсно вдячний, що Геннадію Сікалову й «Останньому Бастіону» залишили тисячу голосів. Куди поділася решта – питання до правоохоронних органів. Ми подали відповідну заяву, але досі чекаємо на обґрунтовану відповідь. В Америці, де 50 штатів, усі голоси підраховані вже на наступний день. У Полтаві рахували 10 діб! Кудись поділися скриньки з мікрорайону Левади. Міськвиконком сказав, що передав їх на Київ. Це абсурд – адже вибори місцеві, причому тут столиця? З огляду на це, розумію, що багато наших голосів були вкрадені та приписані іншим.

Наразі «Останній Бастіон» проходить реєстрацію як політична сила. Ми не примкнули до жодної зі сформованих організацій, бо серед них майже немає справді проукраїнських, які б відстоювали, насамперед, інтереси громади. Пофарбувавшись одного разу, вже не відмиєшся. У жодній політичній партії не бачу економічно обґрунтованої програми, спрямованої на відновлення України. «Останній Бастіон» запропонує її.

Президент

Коаліція у Верховній раді працює не для відстоювання інтересів суспільства. Разом із «БПП» голосують колишні регіонали. Навіть більше – Порошенко сам екс-член «Партії регіонів», один із її співзасновників й активних діячів, який був при уряді Януковича. Але люстрація його не стосується. Зараз Порошенко з Гройсманом (чинний голова Верховної Ради України) й іншими намагаються протягнути зміни до Конституції України. За ними Донбасу буде відведений особливий статус. Для цього треба внести зміни до 40 законопроектів. Але як можна пояснити родинам і батькам полеглих військових, що їхні вбивці будуть амністовані? Як пояснити, що землю, яку хлопці захищали, будуть віддані сепаратистам? Хіба це не зрада? Конституцію не можна змінювати за примхами Порошенка, Януковича або кого б то не було. Ми повертаємося до сталінської доби. Президент намагається узурпувати владу і стати диктатором. Новостворена поліція, прокуратура, СБУ перетворилися на приватні підприємства з обмеженою відповідальністю, які відстоюють інтереси можновладців. Людей, які йдуть проти системи в кращому випадку просто звільняють. Яскравий приклад – відставка начальника Головного управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Віктора Тріпака, який займався справою «діамантових прокурорів» і намагався перешкодити злочинній діяльності останніх під прикриттям Генеральної прокуратури України. Люди, які викривають корупцію в цій державі – не потрібні.

Не так давно Порошенко заявив, що Голокост – головна трагедія української нації. Але Президент забув про Голодомор. Щодо Голокосту я не впевнений, але знаю напевне, що від голоду померли за найменшими підрахунками 12 мільйонів українців. Не зрозуміла позиція Порошенка. В ізраїльському Кнесеті (аналог парламенту) він почав говорити на івриті. Для чого? Хіба український Президент не повинен спілкуватися державною мовою? Чиї інтереси такий Президент відстоює? Ізраїльські? Усі говорять, що Янукович був диверсантом. Однак Порошенко ще більший диверсант. Жодному його слову не можна вірити. Це треба усвідомити.

Нафтогазовий комплекс Полтавщини

На останній сесії Полтавської обласної ради попереднього скликання, 5 жовтня, її тодішній голова Петро Ворона разом із головою Полтавської ОДА Валерієм Головком, спробували видати 8 нафтогазових родовищ фірмі «Агроінвест» з сумнівним походженням і вкрай малим статутним капіталом. За часів Януковича, обласна рада вже реалізовувала таку схему. Тоді чиновники надали право на розробку та видобуток нафти й газу з 8 родовищ компанії «Голен Деррік», яку асоціюють з тим же Януковичем, депутатом Ставицьким, та міністром АПК Присяжнюком.

Тепер Ворона, Головко та поплічники хотіли передати ліцензії на ті самі 8 нафтогазових родовищ, що належали «Голден Дерріку», компанії «Агроінвест». Статутний капітал «Агроінвесту» не перевищував 50 тисяч гривень. Це при тому, що фірма мала інвестувати в ці нафтогазові родовища щонайменше 10-20 мільйонів доларів. Вартість самих родовищ за найменшими підрахунками складає сто мільйонів доларів.

Члени «Останнього Бастіону», Полтавського «Правого сектору» та громадські активісти розуміли, що Петро Ворона та Валерій Головко переслідують власні майнові інтереси і саме тому хочуть в обхід аукціону передати 8 нафтогазових родовищ Полтавщини у власність «Агроінвесту».

Ми запропонували голові обласної ради та очільнику ОДА, разом з представниками «Ангроінвесту» підписати угоду, згідно з якою всі села і селища Полтавщини, на території яких буде компанія вестиме видобуток газу, отримуватимуть природний ресурс за ціною собівартості. Але, ні Головко, ні Ворона, не підтримали цього рішення. Однак нам вдалося переконати депутатський корпус обласної ради проголосувати проти передачі 8 родовищ «Агроінвесту». Інакше історія з «Голден Дерріком» повторилася. Держава та населення не отримали б ні газу, ні пільг. За статтею №3 Конституції України – усі надра належать громадянам України. На жаль, зараз ними розпоряджаються Порошенко, Яценюк, Аваков, інші олігархічні клани. Як спеціаліст у нафтогазовій галузі бачу, що українське газовидобування вбивають, щоби потім приватизувати. Фактично, прибрати до «потрібних» рук. Схожу схему чиновники застосовують до Одеського припортового заводу. До речі, і ДК «Укргазвидобування», і Одеський припортовий завод, уже пройшли міжнародний передпродажний аудит. Здогадайтеся, хто в зубожілій та розкраденій країні стане новим власником одних із головних підприємств України.

АЗС і бензин

З 1 січня 2016 року набрав чинності закон, який забороняє ввозити в Україну автомобілі, що не відповідають екологічним стандартам Євро 5. Заборона стосується будь-якої техніки – легкових авто, комерційної, автобусів, нової та б/у. Але ж будьмо об’єктивні – якість дизпалива та бензину на українських АЗС не дотягує до рівня Євро 1. Через це власники АЗС мають надприбутки. Їм усе рівно, що ціна на нафту в світі впала в 6 разів. Ціни на бензин на наших заправках тільки зростає.

Релігія і дива

Давно ставлю собі питання, що священнослужителі знають такого, чого не знаємо ми? Під час свят українці тисячами збираються біля церков. Прийшовши за духовним, оплачують матеріальним. На що витрачається це матеріальне? Чи Бог, якому ці священники служать, приймає від них крім молитви, ще й матеріальне?

Віра в багатьох протиставляється знанню, яке базується на всебічному вивченні та поясненні проявів буття.

Я однозначно проти іудеізаціі нашої Віри.

Чого настоятелі церков їздять на елітних авто, вартістю кілька мільйонів гривень? Суспільству не треба панічно боятися аналізувати такі речі. Дива не треба чекати невідомо звідки. Їх творять самі люди. Під час сильних снігопадів у Полтаві швидка, яка везла немовля без свідомості, на вулиці Шевченка потрапила в затор. Життя дитини вже було в руках Господа. Батько немовляти босоніж побіг з дитиною на руках в напрямку реанімації дитячої лікарні.

Лікарі реаніматологи з обладнанням бігли по вулиці Шевченка назустріч йому. Невідкладні реанімаційні заходи лікарі почали прямо на вулиці. Вони надавали невідкладну допомогу малечі, доки вона не почала дихати.

І це також диво. Багато чиновників в медичній галузі не можуть працювати без хабарів, але є жертовні лікарі, яким ми маємо бути глибоко вдячними. Для мене – це приклад віри.

Війна

Свідомий того, що в країні вже півтора роки триває повномасштабна війна. Порошенко і досі ховає її під абревіатуру АТО. Даруйте, але АТО – антитерористична операція, це коли є група терористів, які захопили будівлю чи транспорт. Спецслужби за кілька годин чи день ліквідовують ворогів із мінімальними жертвами для себе. Але півтора роки війни й тисячі загиблих українців серед військових і цивільних – це вже ніяке не АТО. Перед виборами Президент обіцяв припинити війну за кілька днів. Коли зрозумів, що йому не вірять, знову збрехав, пообіцявши військовим тисячу гривень зарплатні за день військових дій. І знову ж не виконав обіцянку. Друге – так званий військовий податок, який «головнокомандувач» Порошенко поклав на населення. Армію має фінансувати країна. Усюди так. Ганьба, коли утримувати військових мають громадяни зі своїх мізерних заробітних плат і пенсій. Дивлячись на екіпіровку й озброєння бійців на сході країни, хочу спитати в Порошенка, а куди ж поділися гроші з податку? 93 мільярди гривень протягом 2015 року стягнули з українців. Одначе армія живе за рахунок добровольців і волонтерів. Але Президент невпинно говорить, що він виграв би цю війну і без останніх. Допоки при владі буде людина, яка не відповідає за свої слова й обіцянки, про закінчення війни не може бути й мови.

Альтернативи та зміни

Мене як представника «Останнього Бастіону» не задовольняють ані Порошенко, ані Яценюк, Гройсман, Гонтарева. Перелік можна сміливо продовжувати. Вони кажуть, що здійснили реформи. Де наслідки? Від перестановки доданків сума не змінюється. Ніяких реформ не відбулися. Аваков створив собі приватну армію з військових полків. На Полтавщині правоохоронці як грабували людей, так і продовжують робити свої справи. Порошенкові майже вдалося узурпувати судову гілку влади, де в своїх кріслах залишилися представники Януковича. Наступний крок – повна узурпація правоохоронних органів. Після цього Порошенко стане абсолютним диктатором. Щоправда, українцям від цього жити краще не стане. Не можеш провадити реформи? Признайся в цьому і забирайся з посади.

«Останній Бастіон» на теренах Полтавщини – це єдина сила, здатна аналізувати ці події. Відповідь на питання, що робити всім нам, щоб вижити в цій країні, проста. Об’єднатися, щоб захищати себе. Приємно, що міська влада Полтави взяла собі наш передвиборчий пункт «Безпечне місто». Але розуміють вони його по-своєму. По всьому місту наставлять 800 камер відеоспостереження. Та цим проблему не вирішити. Не змінивши ментальність і свідомість, зробити місто безпечним не вдасться. Інформуючи людей, ми змінюємо їхню свідомість. Жодного разу не бачив, щоб газету «Бастіону» викинули і вона валялася на вулиці.

Наразі ми працюємо над телевізійною студією. «Останній Бастіон» невдовзі матиме ефірний час. Це буде канал відвертий, правдивий, аналітичний, нищівний для чиновників. Серед тем – економіка, культура, історія, політика, новини. Однозначно, країна потребує змін. І «Останній Бастіон» робить ці зміни.

P.S. Цілком свідомий того, що в часи середньовіччя свята інквізиція спалила б мене, як спалила десятки тисяч людей тільки за те, що вони аналізували та мали сміливість говорити.

Та попри спроби святої інквізиції змінити переконання Галілео Галілея, Сонце не почало обертатися навколо Землі.