•  

​Мент-конефермер і блювання прокуратури

1650
​Мент-конефермер і блювання прокуратури

Я зараз не стану повторювати історію "про Ємільчине" в деталях. Коротко: у грудні між нашим колегою Михайлом Бокалюком і двома місцевими жителями, що перебували в стані алкогольного сп'яніння, сталася бійка зі стріляниною з травматичної зброї. В результаті - троє в лікарні, справа в міліції. І тут ... починаються дивні речі, в результаті яких Михайлу готуються пред'явити звинувачення за трьома статтями КК.

Взимку, коли я зробив перший пост на цю тему, мені повідомили, що моя публікація викликала невдоволення як місцевою міліцією, так і прокуратурою: навіщо так? Можна ж все по-людськи вирішити"!

У понеділок "Народний тил" провів акцію протесту у вигляді попереджувального страйку - ми на один день публічно відмовилися допомагати всім підрозділам МВС. Багато "диванних експертів" бурчали: це нічого не дасть. Дало!

На нашу акцію відреагувало керівництво МВС і повідомило нам, що справа Михайла передано на розслідування в Житомирське обласне УВС. Керівник обласної міліції (нещодавно призначений) зв'язався з Михайлом і домовився з ним про зустріч в Житомирі.

Начебто можна було і заспокоїться ... Але, не нам.

Ще в п'ятницю, коли ми вирішили проводити страйк, нами було прийнято рішення в четвер здійснити візит в саме селище Ємільчине. Скажу відразу: швидка реакція керівництва МВС на наш страйк, внесла сум'яття в наші ряди. Деякі хлопці почали коливатися: а яка мета поїздки, якщо справа вже "на контролі", а "чи не зашкодить наша акція Михайлу" тощо.

Тим не менш, заручившись підтримкою наших друзів з "Автомайдану" і "Самооборони", ми вирішили: наша мета - не Мішу врятувати, а своїми очима (перед зустріччю з керівництвом обласного МВС) подивитися на місцеву міліцію, поспілкуватися з жителями, отримавши об'єктивну картину.

У 7-00 ми колоною рушили в дорогу.

Прибувши в Ємільчине (г-н Литвин, "недобиток Майдану" - відремонтуй людям дорогу !!!), ми припаркувалися біля будівлі райвідділу. Зайшли всередину і дізналися, що сам головний Аниськин - на лікарняному. Довелося спілкуватися з його заступниками. Спілкування проходило прямо на ганку будівлі, в присутності місцевих жителів.

Я не буду зупинятися на поведінці міліціонерів, їх брехні і спроб викрутитися, даючи відповіді на конкретні питання адвоката. Я буду говорити про інше - про народ, про місцевих жителів!

Перші 15-20 це була просто група цікавих: за всю історію СМТ вони ТАКОГО не бачили. Поступово кількість зростала. З цікавості маси вони почали перетворюватися на учасників процесу! Спочатку несміливо. По-тихому, по-секрету, розповідаючи нам в стороні взагалі жахливі історії: про побори, про кришування, про закриття кримінальних справ і про ... вбивства.

Через 30 хвилин з'явилися перші "трибуни" з місцевих: "мій син уже два роки і вісім місяців лежить у землі, а ці гади" закрили "справа"!

Далі-більше: люди струмочком потягнулися до мікрофона. У ДТП п'яними співробітниками МВС убитий чоловік - справа закрита. Молодий хлопець збитий на дорозі. Переломи хребта. Смерть. Справу закрито. Того ж дня, як сталася історія з Михайлом - ДТП з двома трупами!!! Справу закрито!

ТАКОГО я собі не міг уявити й у кошмарному сні !!! Хабарі, вимагання, підпали, приховування злочинів - лише частина "подвигів" місцевих правоохоронців!

Окремий рядок про місцеві "депитатах". Ці виродки відмовилися визнати Росію країною-агресором !!! Литвин, пишайся!

Голова сільради "приватизував" цвинтар і тепер за кожне поховання (яму) вимагають плату від 400 до 600 гривень!

На наше прохання, до нас "на вогник" прийшла моложава жінка у вишиванці - голова районної прокуратури. Зайнявши позицію: "до ґудзиків претензії є?" дама навіть не зніяковіла, коли один з місцевих жителів прямо тут же на порозі в мікрофон заявив, що вона вимагала з нього 20 000 гривень за закриття кримінальної справи!!! Дама, вильнувши кормою, уздовж стіночки пошагала назад наглядати. Пан Прокурор Житомирської області! Зі слів місцевих жителів, ваша підлегла постійно зловживає спиртним на робочому місці! А, не так давно, "особа Прокуратури" заявилося на шкільне свято в настільки непотрібному вигляді, що спочатку - впало на парту, а потім - тут же (вибачте) облювалась !!! Ви не вважаєте, що моральний образ цієї служительки Феміди не відповідає, так би мовити ???

Коли ми зібралися їхати (нас вже чекали в Житомирі), місцеві жителі не хотіли нас відпускати: допоможіть, допоможіть, допоможіть ... "Воєнком бере хабарі!", "Батько покинув дружину з п'ятьма дітьми і не платить ні копійки аліментів" та інше, та інше.

Люди самі запропонували: подивіться на будинок голови міліції!

Поїхали подивитися в надії й поспілкуватися.

Сам будинок зовні нас не дуже вразив. Так, великий. Так, заасфальтований двір. Так, неймовірного розміру прибудова у дворі. Але ... куди ж ми без місцевих-то? Прямо навпроти цього будинку знаходиться двоповерховий барак, з якого висипали жінки-сусідки і почали розповідати і показувати.

Мало того, що господарський начальник міліції "прихопив" за будинком територію півострова, так на цій території знаходиться приватне озерце (після трудів праведних рубку половити ятером) і ... конеферма !!! Ми нарахували більше 10 конячок !!! Знов-таки, зі слів місцевих жителів, конячок сюди звозять з усього району. Вони тут "відстоюються" місяць-півтора і далі йдуть до Харкова ... Дивно, але це питання до слідчих.

І все б нічого: ну, любить начальник коней! Що в цьому поганого ??? А найгірше те, що догляд за конячками вимагає багато часу і сил! Як ви думаєте, вирішив це питання наш начальник? Сам після роботи займається стайнею? .. А-га. Наймити !!! Місцевих жителів, спійманих на правопорушення, привозять на ферму "відпрацьовувати відмазку" !!! Підкреслюю: все це нам розповідали і показували самі місцеві!

І ще одне "лико в рядок"! Прямо до будинку нашого невловимого начальника приїхав міцний мужик на автомобілі і почав нам розповідати, що корупціонерів ми шукаємо не тут, і він може показати "місця". Нам здалося, що мужик не зовсім тверезий і ми викликали місцевого представника ДАІ (лейтенанта, бо під-полковник прилюдно зняв з себе погони). Результат медичного огляду: вміст алкоголю в крові - 1,49 проміле !!! Знайомтеся - вчитель фізкультури місцевої школи.

Далі була зустріч з начальником міліції Житомирської області та місцевими активістами.

Новий начальник (всього тиждень терміну) пообіцяв взяти під особистий контроль ситуацію в Ємільчине! Ну, особисто у мене немає і не може бути претензій до людини, яка лише сім днів як вступила на посаду.

Ми все: і волонтери, і активісти, і прості громадяни дуже сподіваємося на те, що весь цей кошмар отримає гідну оцінку: ті персонажі, яких ми бачили (і які від нас втекли) не заслуговують ні люстрації, ні звільнення за власним бажанням!

Вони варті уваги Прокуратури !!! Н-да ... ну, не тією, звичайно, яка блює на шкільних святах ...

p.s. На фото: "герої нашого роману емельчанскі міліціонери", "громада", конеферма і озерце, "блювання Прокуратура".

Ще раз величезне спасибі за допомогу нашим друзям-активістам з "Самооборони", "Захара" і "Автомайдану" !!! Хлопці, нас ще чекає маса роботи!

https://www.facebook.com/george.tuka/posts/765592310221841