•  

Насправді дієво відповісти Кремлю для Заходу зовсім не просто

110
Насправді дієво відповісти Кремлю для Заходу зовсім не просто

Главред головного органу польшевізма «Газета виборча» Адам Міхнік в інтерв'ю українським ЗМІ заявив в контексті зростаючої російської загрози про те, що замість політики кремлівський режим використовує методи спецоперацій:

«У Росії в певний момент скінчилася політика і почалися спецоперація. Під таку спецоперацію потрапили Політковська, Старовойтова, Нємцов. Та хіба тільки вони.

Це країна, де вбивають людей і смішно, що ті, хто захищають цей лад, кажуть, що в Росії потрібна сильна влада. Яка ж це сильна влада, при якій на вулиці, під Кремлем можна застрелити лідера опозиції?

Пропаганда стає інструментом політики. А політику замінюють спецоперації. Керує всім ФСБ, а журналісти з нею співпрацюють.

Путін одночасно говорить, що в Києві засіли фашисти та бандерівці, а сам в Петербурзі організовує з'їзд неофашистів (насправді легальних в Європі «правих сил», реальні неофашисти борються за знищення Росії й в цю країну не їздять, їх ніхто і не запрошує) з усієї Європи. Це абсолютно нечувано! Його цинізм б'є всі рекорди!

Я іноді дивлюся російське телебачення - у мене вдома є супутникова тарілка - і своїми вухами чув, що в Польщі, виявляється, готують бандерівські загони.

Знаєте, я старий зек, і мені згадалося, що у польських кримінальників було таке поняття «працювати на видру»: це означає серед білого дня підскочити до дамочки, видерти у неї з рук сумочку з грошима і накивати п'ятами. Так ось, Путін, якщо ми говоримо про Крим, перед усім світом, як той зек серед білого дня, працює «на видру»!

Він бреше, бреше цинічно. Наприклад, про присутність регулярної російської армії в Криму, яка раптом стала самообороною, а зброю і форму, виходить, купила в магазині.

Росіяни вірять у всю це нісенітницю, тому що вони не мають жодних інших джерел інформації. У Москві, Петербурзі ще куди не йшло, але десь за Уралом ... Мої журналісти були присутні на Донбасі. Бачили ці танки на власні очі, прислали фотографії.

Тут ми спостерігаємо очевидну перевагу мови тоталітарної пропаганди. Вони не поділяють думки на перше-друге-четверте, а відразу ж «бандерівці», «фашисти», («неофашисти», як у випадку самого Міхніка) показують СС «Галичина» на ТБ. І це все подається нахабно, цинічно.

Європа повільно запрягає, але швидко їде. Але навіть коли «запрягає» - це вже сила. Я був позитивно здивований реакцією Євросоюзу на події в Україні.

Думав спочатку, що це буде визнано за локальний конфлікт, як в Осетії, Абхазії, Трансністрії або Чечні, буде вирішено, що це взагалі-то не наша справа. На Заході ж багато і не знали, що взагалі існує якась Україна, думали, що це провінція Росії.

Я думаю, що в Європі має з'явитися свій варіант відповіді на путінську пропаганду. І він з'явиться. У мене була можливість розмовляти на цю тему в У Парижі та в Берліні, розмовляв також з росіянами, які зараз знаходяться поза Росією. Наприклад, на міжнародній конференції у Вільнюсі я говорив про це з Ходорковським, Фельштинським.

Як це технічно зробити ми знаємо. При сучасних технологіях це не складно. Кошти, звичайно, знадобляться. Але краще давати гроші на радіо, на телебачення, ніж на танки і ракети, (а ще краще - і на те, і на інше).

Так що відповідь на пропаганду Путіна буде, і невідворотний. Путін адже дурний. Він веде Росію до катастрофи. Все це для Росії погано закінчиться».

Відзначимо, що насправді дієво відповісти Кремлю для Заходу зовсім не просто, тому Заходу нічого запропонувати окрім лицемірної пропаганди демократії та прав людини, де головним правом оголошено тотальне насадження содомії.

У світі, а не тільки в Росії, до цієї балаканини при страхітливих справах (війна проти Ісламу, придушення свободи слова на Заході, насильницьке нав'язування содомії і віри в «голокост», та ін.) Прості люди зараз відчувають відразу.

Залучення західних нацистів для протидії загравання путінської пропаганди з правими демократичними силами на Заході (Марін Ле Пен і т.п.) виключається, тому що абсолютне табу.

Рекламування жалюгідною купки з 20 російських лібералів, якою переповнені всі західні пропагандистські ЗМІ російською мовою, нікому не цікаво, крім самих цих 20 чоловік, і показує убозтво західної пропаганди.