1+20=28 – як рахує голова Полтавського Апеляційного суду Рябішин

09.04.2016, 08:40
ПОЛТАВА
1+20=28 – як рахує голова Полтавського Апеляційного суду Рябішин

А.О. Рябішин, голова Апеляційного суду Полтавської області, не впорався з математичним прикладом на додавання для учнів 2 класу. Згідно з підрахунками Рябішина, 1 + 20 = 28.

«Останній Бастіон» надіслав запит до Апеляційного суду Полтавської області на отримання публічної інформації суддів, зокрема декларацій про доходи. В Апеляційному суді запит отримали 01.04. 2016 року.

У зв’язку з тим, що наш запит на отримання публічної інформації стосується великої кількості інформації та потребує технічної обробки документів, строк розгляду нашого запиту відповідно до п.4. ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» продовжений до 20 робочих днів (!), а саме до 28 (!) квітня 2016 року – ідеться у листі голови Апеляційного суду Рябішина.

Зазначимо, згідно з пунктом 3.1. внутрішнього трудового розпорядку Апеляційного суду Полтавської області судді мають права та обов’язки, визначені статтею 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Крім того, судді мають загальні права і обов’язки, передбачені Конституцією України, іншими діючими Законами України, міжнародними договорами згода, на які надана Верховною Радою України.

У ст.4 Закону «Про засади запобігання та протидії корупції» чітко вказано суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно й суб’єктів декларування. Серед них є«інші професійні судді». 

Стаття 6 Закону«Про доступ до публічної інформації» зазначає, що «не належить до інформації зобмеженим доступом відомості, зазначені вдекларації про майно, доходи, витрати ізобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і впорядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Кожен громадянин України, який одержує доходи, є платником податку на доходи фізичних осіб.Одним з елементів правового статусу державного службовця є права державного службовця. Державний службовець в Україні, як і будь-який суб’єкт права — громадянин України, має конституційно закріплені права й обов’язки. Декларувати доходи – не тільки право суддів як громадян, а і їхній обов’язок як держслужбовців. Така відкритість зумовлена законом «Про очищення влади» (т.зв. «закон про люстрацію»), який передбачає перевірку декларацій на відповідність способу життя. Цю перевірку стосовно суддів почали щез 1 грудня 2014 року.

Читайте також:
Завдяки БПД проблеми вдається розв’язати здебільшого на досудовому рівні.
вчора, 18:13
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
вчора, 09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
вчора, 09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
09 грудня, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
09 грудня, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
09 грудня, 08:35