«Де ми будемо ставити бронзовий бюст герою?!»
Чому при таких «героїчних» досягненнях «донор бюджету» Вітренко шантажує Уряд, Верховну Раду та Президента, вимагаючи 264 млрд грн ?
Вчора Юрій Вітренко виставив пост, в якому у звичній для себе підлітково- хвалькуватій манері «а-ля Галахвастов» зазначив, що чистий прибуток Нафтогазу склав 12 млрд грн, і що це в 5,4 рази більше, ніж передбачав фінплан. І головне, що таке досягнення здобуто завдяки справжнім реформам, які відбулися в Нафтогазі минулого року (тобто тоді до керма Нафтогазу прийшов сам Вітренко).
В коментарі до посту Юрій Вітренка прийшов колишній працівник Укргазпрому (Нафтогазу) пан Ярослав Диковицький та задав для голови Нафтогазу дуже цікаве, як на мій погляд, питання – чому у фінплані Нафтогазу на 2021 рік занижено ціну на природний газ для промисловості і як наслідок занижено плановий чистий прибуток на 35 млрд грн.
Я зв'язався з паном Ярославом, щоб з'ясувати що власне відбувається навколо фінансового плану Нафтогазу на 2021 рік і чи вірне моє розуміння про свідоме заниження Нафтогазом свого планового прибутку аби потім можна було звітувати про його перевиконання, а також занижувати дивіденди до сплати в бюджет(що і сталось).
Виявляється, що у фінплан Нафтогазу на 2021 рік закладено ціну на газ для промисловості навіть меншу ніж Нафтогаз реалізував для потреб населення - всього 5,8 грн за куб (без ПДВ). І це при тому, що фактична ціна на газ для промисловості у 2021 році досягала 18-20, грн за куб.м. При цьому для промисловості планувалось реалізувати 3 млрд куб. м газу.
І якщо тепер Юрій Вітренко вихваляється перевиконанням чистого прибутку в 5,4 рази, то це лише тому, що реальний плановий показник чистого прибутку був занижений у 16 раз.
Але вихваляння Юрія Вітренка мене обходять мало.
Якщо плановий чистий прибуток занижено в 16 раз та повинен становити не менше 37 млрд грн, то і прогнозні дивіденди, які має сплачувати Нафтогаз у 2022 році до бюджету повинні складати близько 35 млрд грн.
Якщо уряд вирішив залишити ці дивіденди на закупівлю імпортованого газу для проходження наступного опалювального сезону, то на цю суму в 35 млрд грн потрібно, щоб збільшились залишки коштів на рахунках Нафтогазу, але такого збільшення немає.
Перш за все уряд повинен розібратись, як могло статись, що при затвердженні фінплану Нафтогазу на 2021 рік ціна газу для промисловості була занижена в три рази і як наслідок чистий прибуток затверджено на рівні лише 2,4 млрд грн замість 37 млрд грн.
По друге пан Вітренко повинен звітувати про виконання плану прибутку виходячи не із 2,4 млрд грн, а із 37 млрд грн і тоді замість вихваляння про перевиконання плану в 5,4 рази йому потрібно пояснювати про невиконання чистого прибутку в три рази.
І останнє. Я так і не розумію - чому при таких «героїчних» досягненнях «донор бюджету» Вітренко шантажує Уряд, Верховну Раду та Президента, вимагаючи 264 млрд грн (!!!!!) для проходження опалювального сезону?!
Невже це питання не ставить собі перша особа держави?!
Не хочеться в це вірити.