​Духовенство Полтавщини закликає створити об’єднану Помісну церкву

25.03.2014, 15:03
ПОЛТАВА
​Духовенство Полтавщини закликає створити об’єднану Помісну церкву

Українська Православна Церква Київського Патріархату засуджує агресію з боку Росії, прояви сепаратизму та вважає необхідним почати діалог про негайне об’єднання Українського Православ’я. Про це на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» повідомив архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір.

«Церква не може стояти осторонь процесів, що відбуваються в нашому суспільстві. Зараз наша країна переживає тяжкі часи, і взагалі опинилася під загрозою знищення. Тому, в цей час, Церква має сказати своє слово, бо народ України потребує пастирської та молитовної допомоги. Церква має ділом довести вірність Христу і своєму народу. Необхідно розпочинати діалог по здоланню розколу Церкви в Україні та консолідації зусиль для протидії зовнішньому агресору та внутрішнім негараздам. Тому, я запропонував духовенству Московського Патріархату з найближчої неділі в усіх храмах Полтавщини, незалежно від їх конфесійної приналежності, проводити служби за примноження любові і викорінення ненависті та всякої злоби. Також я впевнений, що потрібно започаткувати діалог у формі круглих столів за участю духовенства, громадськості, представників влади та ЗМІ», – зазначив він.

За словами архієпископа Федора, на круглому столі планують поставити духовенству Московського Патріархату три питання: чи вони підтримують суверенітет України, євроінтеграцію та створення Помісної Православної Церкви? І якщо вдасться дійти згоди з цих питань, то буде вироблена спільна позиція.

«Байдужість сьогодні є злочином проти Христа та Його Святої Церкви. Разом ми маємо зробити все можливе заради ствердження Православної віри та Церкви Христової на Полтавщині, миру і благоденствія в усій Україні», – наголосив архієпископ Федір.

Він звернувся до УПЦ Московського Патріархату з пропозицією подолати розділення православної церкви в Україні та створити єдину Помісну Православну Церкву.

Читайте також:
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
вчора, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
вчора, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
вчора, 08:35
У Лубенському районі Полтавщини хлопець зазнав травм унаслідок необережного поводження з болгаркою.
08 грудня, 08:31