Та, поки що, блазням, манкуртам, та колаборантам з Банкової. Але все закінчується.
У серпні 2023 року Коломацька сільська рада передала дану ділянку (у прибережній зоні річки Коломак) у довгострокову оренду сину Валерія Головка Володимиру.
Право оренди було зареєстровано Володимиром Головком 02 серпня 2024 року.
Цільове призначення земельної ділянки: Землі сільськогосподарського призначення (для сінокосіння і випасання худоби).
Але це не зупинило поціновувача шпрот та хамону Валерія Головка від незаконного видобутку піску з річки Коломак.
Станом на вересень 2024 року Валерій Головко незаконно видобув близько 30 тисяч кубометрів піску.
Мешканці громади звернулися до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України.
Але прокуратура та поліція прикривають незаконний видобуток піску родиною Валерія Головка.
11.07.2024 до ВП №2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшла заява про злочин з повідомленням про те, що 11.07.2024 за адресою: с. Коломацьке, Полтавського району, невідомі особи здійснюють будівельні роботи, в результаті чого відбувається забруднення поверхневих вод ріки Коломак.
12 липня 2024 року Національна поліція України внесла до ЄРДР кримінальне провадження № 12024170440000665.
Матеріали кримінального провадження розслідуються перебувають у провадженні СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 242 (Порушення правил охорони вод), ч. 1 ст. 239-2 (Незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах) КК України.
За вказаним фактом внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 242 КК України та розпочато досудове розслідування.
Надалі, Полтавською окружною прокуратурою Полтавської області були внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 239-2 КК України, після чого дані кримінальні провадження були об`єднані.
Поки не відомо, скільки заплатив Головко Вигівському і Рогачову за не внесення до ЄРДР ч. 3 ст. 240, яка виключно кваліфікує цей злочин.
Після виходу розслідування Останнього Бастіону прокуратура та поліція почали імітувати бурхливу діяльність.
В ході слідства було встановлено (за матеріалами Останнього Бастіону), що відповідно до типового договору оренди землі від 04.07.2024 року орендодавець Коломацька сільська рада в особі сільського голови, з одного боку, надає у користування Головку Володимиру Валерійовичу земельну ділянку з кадастровим номером 5324082701:01:003:0097, вид цільового призначення земельної ділянки для сінокосіння і випасання худоби (код КВЦПЗ 01.08).
В ході виконання доручення слідчого до СВ ВП №2 Полтавського РУП надійшов рапорт співробітника поліції про те, що при виїзді на місце події, було встановлено, що роботи на спец. техніці здійснюються по цей час.
12 вересня 2024 року (через два місяці після відкриття кримінального провадження) слідчі отримали дозвіл на проведення огляду суміжних земельних ділянок.
25 вересня 2024 року Октябрський районний суд міста Полтави наклав арешт на несамохідний земснаряд (за допомогою якого здійснювався незаконний видобуток корисних копалин), який на момент прибуття слідчих (20 вересня 2024 року — за два місяці після відкриття кримінального провадження) здійснював видобуток корисної копалини, ззовні схожої на пісок з річки Коломак.
З матеріалів справи ми дізналися, що земснаряд перебував у власності фізичної особи, яка передала його у користування Піхулі Олександру Володимировичу, який є директором ТОВ «Техбуд-ком» (код ЄДРПОУ 35107808).
2 жовтня 2024 року, після чисельних дзвінків та відвідувань суду Головком, Октябрський районний суд міста Полтави зобов'язав слідчих ВП №2 ПРУП ГУНП в Полтавській області та процесуальних прокурорів у кримінальному провадженні за №12024170440000665 від 12.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 КК України повернути володільцю майна несамохідний земснаряд з номером на кузові «КИВ 1421К», на відповідальне зберігання під зберігальну розписку після проведення експертиз.
Станом на 02.12.2024 року Держекоінспекція та Національна поліція досі не нарахували збитки, які були завдані довкіллю.
А родина Валерія Головка продовжує здійснювати незаконний видобуток корисних копалин з річки Коломак, незважаючи на кримінальне провадження та арешт техніки.
Як зазначили жителі села Коломак та прилеглих населених пунктів, вони також хочуть намивати та продавати пісок з річки без спеціального дозволу на користування надрами, та не сплачувати за це податки і рентні платежі до бюджету.
Може очільник ГУНП у Полтавській області Рогачов, начальник слідства ГУНП чи прокурор Полтавської області Гладій пояснять посполитим як це правильно зробити та нададуть прейскуранти на свої послуги?
Вважати дану публікацію заявою про вчинення кримінального правопорушення (розкрадання майна громади в особливо великих розмірах. Вчинене за попередньою змовою групою осіб під час дії воєнного стану) в порядку статті 214 КПК України.