Головко хоче знищити полтавський спорт
Полтавська область зараз на одній із останніх сходинок серед областей України за спортивними здобутками. Але наша облдержадміністрація та губернатор області Валерій Головко хочуть і роблять усе можливе, щоби загнати полтавський спорт й атлетів у безвихідне становище.
Губернатор Головко розпорядився реорганізувати відділ сім’ї та молоді Полтавської ОДА – в управління сім’ї, молоді та спорту, шляхом приєднання управління з питань фізичної культури та спорту Полтавської ОДА до відділу у справах сім’ї та молоді.
«Останній Бастіон» поспілкувалися з очільником Полтавського обласного управління в справах фізичної культури та спорту Пєшковим Олександром Вікторовичем:
ПО: Я три місяці намагаюся потрапити до губернатора Валерія Головка, щоби розповісти йому суттєві речі стосовно його рішення про реорганізацію. За ці три місяці губернатор був де-не-де, аби не вдома: то він їздив в АТО, то його немає на робочому місці, Головко надавав різні причини, аби уникнути зустрічі. Упродовж травня я надсилав листи на його робоче місце – результатів нуль. Своїм рішенням Головко, фактично, намагається втиснути в район всю область. Так у нас в управлінні є два відділи – фізичної культури та спорту, якщо вже «на горі» захотіли реорганізації, доцільно було б зробити третій відділ – молоді, так би було найменше втрат за найменших змін.
ОБ: Чому ж тоді Головко чинить навпаки?
ПО: Щоби в потрібний час поставити на керівні посади своїх людей (знову ж таки, чергова спроба губернатора відмити гроші – «Останній Бастіон»). За системою, яку пропонує Головко, в управлінні буде 18 працівників, а 7 із них – керівництво! Хто тоді буде працювати? Людина, яка не розуміє цю систему, намагається зробити у відділі спорту начальника, заступника й трьох спеціалістів, які просто фізично не зможуть виконати всю роботу, яку на них покладуть. Я вже три місяці намагаюся пробитися до Головка й показати свій проект, згідно з яким управління зможе обійтися 4 керівниками. Не треба такої кількості заступників, яку нам хочуть поставити рішенням ОДА.
До речі, до відома губернатора, до цього часу вже було кілька роз’єднань і з’єднань (фактично, таких самих реорганізацій) структури молоді та спорту. Досвід уже показав, що краще працюють й ефективніші результати в цих відділах тоді, коли молодь та спорт функціонують окремо. Нехай люди, які розуміються на питаннях і проблемах галузі спорту займаються відділом спорту, так само й у відділі молоді. Не треба змішувати, щоби не виникало непорозумінь, тоді й результати будуть кращими. Наразі ми маємо 28 всеукраїнських переможців із Олімпійських видів спорту, 3 міжнародних переможця, 3 срібних і 6 бронзових призерів. Це тільки з Олімпійських видів спорту! Чи буде настільки успішно функціонувати сфера спорту, якщо до неї долучити керівників, які не розуміються на спорті, а компетентні в справах молоді? Я думаю, навряд.
Коментар «Останнього Бастіону»:
Сподіваємося, після цього репортажу, Валеріє Анатолійовичу, ви зрозумієте, що кожен має займатися своїм. І, нарешті, знайдете годинку вільного часу, щоби зустрітися з людиною, яка знає сферу спорту зі середини, а не поверхово, якщо вам небайдужа доля полтавського спорту та спортсменів, які своїми досягненнями роблять престиж України за її межами.