Індія готова до запуску місії з висадки на Місяць

СВІТ
13.07.2023, 09:30
Індія готова до запуску місії з висадки на Місяць

Робототехнічна місія Chandrayaan 3 подолала великі перешкоди перед запланованим стартом у п’ятницю вранці (14 липня)

За даними Індійської організації космічних досліджень (ISRO), робототехнічна місія Chandrayaan 3, метою якої є вперше м’яка посадка індійського зонда на Місяць, подолала великі перешкоди перед запланованим стартом у п’ятницю вранці (14 липня).

«Огляд готовності до місії завершено. Правління дозволило запуск. Зворотний відлік починається завтра», — повідомила ISRO у Twitter 12 липня.

Запуск запланований на 5:05 ранку за східним часом (09:05 за Гринвічем або 14:35 за місцевим часом) у п’ятницю на ракетоносії LVM3 з острова Шріхарікота на східному узбережжі Індії.

Chandrayaan 3 відправить дует посадкового модуля та місяцехода до Місяця з приземленням, запланованим на кінець серпня поблизу південного полюса Місяця.

Успіх у цій спробі був би історичним: на сьогодні лише три країни (Сполучені Штати, Радянський Союз і Китай) здійснили м’яку посадку космічного корабля на поверхню Місяця.

Дует індійських посадкових апаратів і місяцеходів призначений для роботи протягом одного місячного дня (приблизно 14 земних днів), збираючи різноманітні дані про своє оточення за допомогою набору наукових інструментів.

“Чандраян-3” – це третя місія Індії на Місяць і друга спроба м’якої посадки. Перша спроба у вересні 2019 року закінчилася невдачею, коли дует посадкового модуля Chandrayaan-2 сильно врізався в поверхню Місяця.

Chandrayaan 2 також мав орбітальний апарат, який показав трохи краще; корабель продовжує збирати дані сьогодні зі свого місця навколо Місяця. На «Чандраян-3» немає орбітального апарату, хоча силовий модуль місії містить прилад, який досліджуватиме Землю здалеку. Представники ISRO заявили, що такі дані повинні допомогти в майбутніх пошуках потенційно придатних для життя екзопланет.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00